Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Rychwałd: błogosławieni spragnieni

Franciszkanie – Rychwałd: błogosławieni spragnieni

Redakcja

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”. To czwarte błogosławieństwo, które zostało ogłoszone na Skrzycznem w Beskidzie Śląskim w czwartą sobotę lipca br. w ramach akcji Ewangelizacja w Beskidach organizowanej przez franciszkanów z Rychwałdu i wspólnoty działające w Rychwałdzie. Tym razem pogoda była słoneczna i upalna.

Z dotychczasowych przebytych szlaków było to jedno z najtrudniejszych podejść. Wychodziliśmy cały czas stromo pod górę. Kosztowało nas to dużo wysiłku i trudu, zmagania się z własnymi słabościami. Po 2 godzinnej wspinaczce dotarliśmy na szczyt zmęczeni, ale na naszych twarzach gościł uśmiech, a serca były przepełnione radością.

Na Skrzyczne przybyło ponad pięćset osób, które dotarły w różny sposób – pieszo, na rowerach, kolejką, samochodem. Tradycyjnie o godzinie 12:00 na szczycie odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez pięciu kapłanów pod przewodnictwem ks. Przemysława Guziora z parafii p.w. Chrystusa Króla w Żywcu – Sporyszu.

– Tylko Jezus może nasycić nasze pragnienia. Niech te słowa niosą się z tej góry – mówił ks. Przemysław. – Jezus czyni to wtedy, gdy przychodzimy na Eucharystię, czytamy Pismo Święte, czy spotykamy się z Nim w sakramencie pokuty i pojednania. Jezus nasyca każdego człowieka Swoimi pragnieniami. Pan Bóg błogosławi nie ludzi sprawiedliwych ale łaknących sprawiedliwości ponieważ nikt z nas, prócz Boga nie jest sprawiedliwy. On nas usprawiedliwił i zapłacił za nas Swoją Krwią. Błogosławieni – szczęśliwi to Ci, którzy pragną i łakną sprawiedliwości.

Po Eucharystii miało miejsce uwielbienie i oddanie chwały Panu oraz błogosławieństwo na cztery strony świata. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy wielki różaniec z szyszek i wspólnie odmówiliśmy dziesiątkę różańca.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę, wspólną modlitwę i czas spędzony razem oraz za każdego człowieka napotkanego na naszej drodze.

Bernadeta Targosz/red.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda