Franciszkanin nagrał piosenkę na rocznicę ŚDM

Od rana na kanale „studio L8” na YouTube można usłyszeć nową piosenkę o. Łukasza Buksy OFM zatytułowaną „Ślad”. „Chciałbym, by dzięki temu utworowi przesłanie papieża Franciszka o konieczności wstania z kanapy dotarło do jak największego grona odbiorców” – mówi franciszkanin.

Inspiracją do stworzenia piosenki była wypowiedź Ojca Świętego, który podczas spotkania z młodymi chrześcijanami z całego świata na Campus Misericordiae w czasie ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży zachęcał do wstania z kanapy, założenia wyczynowych butów i użycia swoich rąk do wznoszenia mostów miłości. Dlatego też w jej refrenie znalazły się słowa: „Z kanapy czas już wstać, założyć wygodne buty”.

„Pomyślałem sobie, że ŚDM to było wielkie przebudzenie w polskim Kościele i nie wiadomo czy przeżyjemy jeszcze kiedyś coś takiego. A człowiek przebudzony ma dwie drogi – albo wstaje z łóżka albo obraca się na drugi bok. Stąd właśnie, w rok po tych wydarzeniach, piosenka przypominająca istotne treści, które powinniśmy przekazywać kolejnym pokoleniom” – opisuje autor.

Jak dodaje o. Buksa tytuł utworu ma wskazywać, że współczesnym potrzeba konkretnych śladów miłości. „Musimy odkurzyć te ślady, które zostawili po sobie Jezus, papież Franciszek czy Światowe Dni Młodzieży. Chodzi o to, by iść po tych śladach miłości i się nie pogubić” – przekonuje.

Czytaj także: Franciszkanin wydał płytę z muzyką do modlitwy różańcowej

Franciszkanin podkreśla, że z utworu ma płynąć przesłanie, że każdy może zostawiać po sobie ślady dobroci. „Nie pozwólmy uśpić w sobie pokładów dobra, które obudziły się podczas zeszłorocznego święta młodych w Krakowie. Możemy zmienić świat, zanieść miłość tam, gdzie jej nie ma i sprawić, żeby świat w około był lepszy” – zachęca.

Wczoraj miała miejsce telewizyjna premiera utworu. Od dziś utwór, w którym gościnnie wystąpił ks. Jakub Bartczak i zespół Promyczki Dobra, dostępny jest w internecie. Teledysk nakręcono w Nowym Sączu i na górze Ślęża.

O. Łukasz Buksa OFM to rekolekcjonista i pomysłodawca ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej „Obudź się! Możesz Więcej!”. Jest autorem m.in. płyt „Możesz Więcej” i „Miłosierny”. Prowadzi także RekoSKI – niezwykłe rekolekcje łączące troskę o ducha i ciało. Więcej informacji na temat franciszkańskiego muzyka i rekolekcjonisty dostępnych jest na stronie www.buksalukasz.pl.

25.07.2017 , Kraków/luk/wer

Za: https://ekai.pl/krakow-franciszkanin-nagral-piosenke-na-rocznice-sdm/


Z kanapy muszą wstać wszyscy! Przekonuje o tym o. Łukasz Buksa OFM w swojej nowej piosence zatytułowanej „Ślad”.

„Z kanapy czas już wstać, założyć wygodne buty” – słyszymy w refrenie nowego utworu, którego teledysk miał swoją premierę we wtorek 25 lipca na oficjalnym kanale franciszkanina w mediach społecznościowych.

Piosenka, której przesłanie opiera się na słowach papieża Franciszka z ubiegłorocznego spotkania z młodymi w Brzegach, może stać się hymnem po Światowych Dniach Młodzieży, który podsunie wszystkim receptę na szczęście i radość w życiu.

– To było gigantyczne przebudzenie wiary w Kościele polskim! Człowiek, kiedy się budzi, ma dwa wyjścia – albo obraca się na drugi bok i jeszcze mocniej zasypia, albo wstaje z kanapy i zakasuje rękawy do pracy – uważa franciszkanin.

Jego zdaniem, to jest właśnie zadanie dla każdego chrześcijanina. – Musimy zdać sobie sprawę, że z kanapy muszą wstać wszyscy, nie tylko młodzi! Muszą wstać też księża, bo jeśli oni nie wyjdą do młodych, to ich stracimy – przyznaje.

Dlatego też w jego najnowszej piosence można usłyszeć, jak ważne jest to, „by razem zmienić świat i zostawić po sobie dobry ślad, by zanieść miłość, gdzie jej brak”. – Chodzi o ślady miłości i dobra – o te mosty miłości, które będziemy budować w relacjach. Dzisiaj potrzebujemy konkretnych śladów, które zaprowadzą nas do świętości – tłumaczy o. Buksa.

Jak dodaje, musimy uwierzyć w to, że zostawiając własne ślady dobroci, sprawimy, że to wszystko, co jest dookoła nas, każdego dnia będzie stawało się lepsze. W tym wszystkim ma nam pomóc dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży.

– Nie pozwólmy uśpić tych ogromnych pokładów dobra, które zostały w nas wtedy obudzone! Niech to będą dla nas konkretne ślady, po których pójdziemy dalej, byśmy i my mogli zostawić ślady dla następnego pokolenia – apeluje franciszkanin.

Sam na co dzień tworzy muzykę, która poprzez media mainstreamowe ma docierać do szerszego grona odbiorców. Jego utwory z kolei pokazują, że chrześcijanie też mają coś do zaoferowania dzisiejszemu światu.

– Chodzi o to, żeby pójść dalej i w codzienności realizować to, czego doświadczamy i czym żyjemy na co dzień – podsumował o. Łukasz.

Teledysk do piosenki „Ślad” nakręcono w Nowym Sączu i na górze Ślęża. Razem z franciszkaninem gościnnie wystąpili w nim ks. Jakub Bartczak oraz zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

za: http://krakow.gosc.pl/doc/4055890.Z-kanapy-musza-wstac-wszyscy

zob. też: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/33335954/na-naszej-scenie-o-lukasz-buksa

oraz: https://www.youtube.com/watch?v=JJImL4BnEKU

Za: ofm.krakow.pl.