Home WiadomościZ kraju Fundacja Brat Słońce aktywnie pomaga

Fundacja Brat Słońce aktywnie pomaga

Redakcja

Obecnie na Ukrainie czynnie działa 5 franciszkańskich klasztorów. 3 zlokalizowane są na Ukrainie zachodniej (Lwów, Bołszowce i Maćkowce) oraz 2 poniżej Kijowa (Boryspol i Krzemieńczuk). W ostatnich tygodniach wojny wszystkie z nich aktywnie działają.

Nasi bracia zostali tam, aby przyjmować u siebie wszystkich potrzebujących schronienia oraz pomocy humanitarnej. W Bołszowcach zakwaterowanych jest już ponad 70 osób, Lwów oraz Maćkowce także przyjmują wielu uchodźców, głównie tych, którzy z daleka jadą zazwyczaj kilka dni na granicę z Polską. Dwa klasztory bliżej Kijowa także cały czas działają docierając z pomocą jak tylko się da. Oprócz tego Ojcowie Franciszkanie cały czas czynnie prowadzą działalność duszpasterską, odbywają się Msze święte, nabożeństwa, modlitwy. Ta posługa duszpasterska jest bardzo ważna – krzepi serca w tym bardzo trudnym czasie.

Staramy się docierać do nich z każdą pomocą jakiej potrzebują. Aktywnie pomaga w tym nasza franciszkańska Fundacja Brat Słońce. W związku z licznymi brakami w dostawach prądu i związanym z tym brakiem ogrzewania bracia stanęli przed wyzwaniem zakupu generatorów prądu. We Lwowie w pierwszym tygodniu wojny popsuł się piec grzewczy, już został zakupiony nowy i jest transportowany do Lwowa. Wysłana została także pomoc humanitarna. Są to duże wyzwania, ale w porównaniu do zmagań, z którymi nasi bracia mierzą się na co dzień, tam, gdzie toczy się wojna, to wszystko wydaje się kroplą w morzu potrzeb.

W tym tygodniu Fundacja Brat Słońce wysłała także duży transport z pomocą humanitarną na Ukrainę. Paczki jadą do naszego franciszkańskiego klasztoru w Bołszowcach na Ukrainie, niedaleko Iwano-Frankiwska. Obecnie przebywa tam 70 osób, które szukały tam schronienia uciekając ze wschodu Ukrainy.

Dziękujemy naszym braciom za każdy trud, za każdą ofiarną pracę, za odwagę jaką się kierują będąc tam, na placu wojny ze swoimi parafianami i wszystkimi potrzebującymi.

Jesteśmy z Wami i modlimy się za Was!

fbs

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda