Home WiadomościZakony dla Ukrainy Oblacka karetka z Polski już pomaga w Charkowie

Oblacka karetka z Polski już pomaga w Charkowie

Redakcja

Ambulans został sfinansowany przez Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II oraz darczyńców związanych z Centrum Ratownictwa Medycznego w Poznaniu. Pojazd został przekazany Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej. W poniedziałek 14 marca w domu zakonnym oblatów w Warszawie wikariusz prowincjalny o. Józef Wcisło OMI przekazał pojazd prowincjałowi Rycerzy św. Jana Pawła II na Ukrainie – bratu Włodzimierzowi Korczyńskiemu, który natychmiast ruszył na Ukrainę. Dziś w Połtawie superior Delegatury Misjonarzy Oblatów MN na Ukrainie – o. Witalij Podolan OMI, przekazał ambulans na potrzeby Chrześcijańskiej Służby Ratowniczej. Pojazd wyruszył już by służyć potrzebującym w Charkowie.

Jednocześnie do Połtawy dojechały dwa busy z oblacką pomocą humanitarną. Do miejscowego klasztoru kierują się uchodźcy ze wschodniej Ukrainy. Miasto leży na szlaku komunikacyjnym z Charkowa do Kijowa.

Wciąż potrzebna jest pomoc na Ukrainie. Z oblackiego huba humanitarnego w Zahutyniu dziennie wyjeżdżają cztery busy do placówek oblackich za wschodnią granicą. Misjonarze na Ukrainie przyjmują w klasztorach uchodźców wojennych oraz wydają pomoc potrzebującym.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda