Home WiadomościZ kraju Gdańsk: IV Kongres św. Ojca Pio

Gdańsk: IV Kongres św. Ojca Pio

Redakcja

IV Kongres św. Ojca Pio odbędzie się w sobotę 16 październik w Gdańsku. Modlitwa i poszukiwania odpowiedzi na zasadnicze pytania dotyczące roli katolików świeckich we własnych środowiskach zawodowych to osnowa tego wyjątkowego wydarzenia. O praktycznym wymiarze katolickiej nauki społecznej będą dyskutować m. in. menedżerowie, filozofowie, osoby związane z edukacją i duchowni. Kongres organizuje Zakon Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincja Krakowska.

Jako miejsce spotkań zaplanowano kościół pw. św. Jakuba i historyczną Salę BHP w Gdańsku. Debaty kongresowe będą koncentrowały się wokół katolickiej nauki społecznej.

Geneza tegorocznego Kongresu związana jest z mało upowszechnionym faktem, że działalność Św. Ojca Pio, zarówno za jego życia jak i po śmierci, przyczyniła się do powstania tylko w samym San Giovanni Rotondo ponad 15 tysięcy miejsc pracy.

W związku z kongresem pojawią się w Gdańsku relikwie I. stopnia św. Ojca Pio w postaci bandaża okrywającego niegdyś ranę jego boku oraz rękawiczki zakrywającej stygmaty prawej dłoni. – Zachęcam zarówno do uczestnictwa w IV Kongresie św. Ojca Pio jak i do skorzystania z zaproszenia do całodziennego udziału w uroczystościach modlitewnych związanych z peregrynacją relikwii. Święty Stygmatyk charakteryzował się wielką pokorą i duchem modlitwy, za jego wstawiennictwem niezliczona ilość osób odzyskiwała i nadal odzyskuje zdrowie duchowe i fizyczne – stwierdza brat Zdzisław Duma, Asystent Prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio i współorganizator wydarzenia.

Patronat honorowy nad IV Kongresem Św. Ojca Pio objął abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita gdański.

ks. mk / Gdańsk
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda