Pallotyni: Relikwie Jan Pawła II w Gdańsku przy Skłodowskiej

sac.org.pl38 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. „Od 16 października b.r. parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Gdańsku ma o jednego mieszkańca więcej…” – powiedział m.in. w swoim kazaniu ksiądz prowincjał Adrian Galbas SAC.

Przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego przybył prosto z Kapituły Generalnej – z Rzymu do Gdańska – do naszej parafii, aby przewodniczyć uroczystości wprowadzenia do świątyni relikwii św. Jana Pawła II. Uroczysta Eucharystia była sprawowana o godz. 12.00. Przed jej rozpoczęciem dwoje parafian wniosło relikwiarz ze szczątkami Świętego Papieża (kropla krwi). Wydarzenie to wypełniło po brzegi naszą świątynię wiernymi z parafii oraz środowiskiem służby zdrowia i uczelni medycznej, na czele z Rektorem p. Marcinem Gruchałą.

Ksiądz Prowincjał przypomniał nam, że jedną z najważniejszych cech Świętego była spójność Jego wiary i życia, i cytując kard. Stanisława Dziwisza powiedział: „On zawsze był taki sam”. Spójność życia, w przeciwieństwie do postawy obłudnej, fałszywej, dwulicowej, jest tą postawą, której wszyscy nieustannie chcemy się uczyć. To ona pociąga innych do Boga.

Po liturgii po raz pierwszy ucałowaliśmy relikwie św. Jana Pawła II, a proboszcz zapowiedział rozpoczęcie kultu Świętego w każdy 16-ty dzień miesiąca. Kapłani koncelebrujący, przedstawiciele parafii oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego zasiedli następnie przy stole w naszym refektarzu do obiadu.

Niech obecność św. Jana Pawła II będzie wsparciem dla tak wielu chorych ze szpitali i hospicjum, ich rodzin, pracowników służby zdrowia i uczelni medycznej, studentów i parafian oraz prawdziwym i owocnym wsparciem z nieba.

Święty Janie Pawle II – módl się za nami…

ks. Marek Kożak SAC

Za: sac.org.pl.