Home WiadomościZ kraju Gdańsk: wystawa upamiętniająca 800 lat pobytu dominikanów

Gdańsk: wystawa upamiętniająca 800 lat pobytu dominikanów

Redakcja

W czwartek 15 lipca zostanie otwarta w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku jubileuszowa wystawa poświęcona 800. rocznicy przybycia dominikanów do Gdańska.

Na wystawie pt. „Dominikanie w Gdańsku. 800 lat Zakonu Dominikanów w Polsce” będzie można zapoznać się z historią gdańskiego klasztoru od jego założenia poprzez czas reformacji, kasatę w XIX w., aż po współczesność.

Zwiedzający zobaczą dzieła sztuki pochodzące z gdańskiego klasztoru dominikanów, zabytki z muzeów, archiwów i bibliotek z całej Polski związane z Zakonem Kaznodziejskim. Niektóre dzieła będą eksponowane po raz pierwszy. Organizatorem wydarzenia jest klasztor oo. Dominikanów w Gdańsku i Muzeum Gdańska.

Patronat honorowy nad wystawą objął Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak, Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda SAC oraz Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wystawę będzie można obejrzeć do 14 listopada.

KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda