Generał Jezuitów w „Modlitwie w Drodze”

W czasie Adwentu na naszej stronie publikowane będą codzienne rozważania Modlitwy w drodze oparte na metodzie modlitwy św. Ignacego z Loyoli.

Rozważania zostały napisane przez o. Petera Hansa Kolvenbacha SJ – znawcę Bliskiego Wschodu, byłego rektora Papieskiego Instytutu Orientalnego w Rzymie oraz przełożonego generalnego jezuitów w latach 1983-2008.

10-minutowe medytacje do Ewangelii z konkretnego dnia, które można odsłuchiwaćlub pobierać pobrać na stronie projektu przez cały rok (www.modlitwawdrodze.pl), mogą stać się modlitwą lub duchową inspiracją podczas codziennego spaceru, drogi do pracy lub siedzenia przed komputerem.

Modlitwa w drodze to trwająca już trzy lata polska wersja międzynarodowej inicjatywy jezuitów – „pray-as-you-go„. Bardzo prosty sposób korzystania z aplikacji, ułatwił tysiącom ludzi w Polsce, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii i Wietnamie, korzystanie z bogactwa duchowości ignacjańskiej w codziennym życiu.

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych na polskiej stronie projektu wynika, że codziennie z Modlitwy w drodze korzysta ponad 6 tys. użytkowników, w tym w większości w wieku 15-35 lat.

SŁUCHAJ NA: www.modlitwawdrodze.pl

Więcej na: www.deon.pl