Home WiadomościZ kraju W Gietrzwałdzie odbyło się Ogólnopolskie Czuwanie Młodych

W Gietrzwałdzie odbyło się Ogólnopolskie Czuwanie Młodych

Redakcja

Ponad 1000 osób z całej Polski przybyło do Gietrzwałdu, by pokłonić się Matce Bożej, Która przed 140. laty objawiła się tutaj Justynie i Barbarze.

Głównym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył abp senior Edmund Piszcz. W homilii przypomniał o wielkiej miłości Maryi i Jezusa do nas. – Matka Boża pod Krzyżem przekazała nam tę piękną prawdę, że miłość to przede wszystkim obecność. Kocham, więc jestem – mówił abp Piszcz. Podkreślił, że trzy cechy prawdziwej miłości to bezinteresowność, poświęcenie oraz wierność.

Po Mszy św. i posiłku młodzi ludzie wspólnie śpiewem i tańcem uwielbiali Boga, a konferencję „Oto ja Służebnica Pańska” wygłosił ks. Jarosław Klimczyk CRL. W swoim słowie zachęcał to szukania Maryi w Piśmie Świętym. Swoje słowo skierował do młodych ludzi również abp Józef Górzyński, który podziękował za obecność i prosił o modlitwę w intencji dobrych owoców jubileuszowych uroczystości.

Następnie przez zebranymi wystąpił zespół niemaGOtu, a spotkanie zakończyło się Adoracją Najświętszego Sakramentu, wspólną modlitwą i Apelem.

Gość Niedzielny

Za: www.archwarmia.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda