Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Zakończyła się XI Golgota Młodych

Kapucyni: Zakończyła się XI Golgota Młodych

Redakcja

„Za czym biegniesz?”- to pytanie stawiali sobie uczestnicy zakończonej w poniedziałek Golgoty Młodych w Serpelicach nad Bugiem. Tegoroczna edycja spotkania odbyła się pod hasłem „Złoty Cielec”.

Temat rekolekcji nawiązywał do biblijnego obrazu przedstawionego w Księdze Wyjścia. Izraelici, kiedy na pustyni Mojżesz na chwilę zniknął im z oczu, nalegali na Aarona: „Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem”. Aaron pod ich naciskiem przetopił złote kosztowności i wykonał z niego posążek cielca, któremu Izrael zaczął oddawać cześć.

Br. Łukasz Woźniak w ramach porannych konferencji przez kolejne dni demaskował współczesnych bożków, którym człowiek, czasem nieświadomie, oddaje cześć.

Celem Golgoty Młodych było postawienie uczestników w prawdzie o ich życiu i postawienie pytania – za czym biegniesz, komu chcesz służyć? Droga do odpowiedzi wiodła przez przeżywanie kolejnych etapów rekolekcji – liturgii, konferencji, świadectw i wieczornych nabożeństw, prowadzonych przez braci kapucynów oraz zaproszonych gości. W tym roku świadectwem wiary dzielił się z uczestnikami Tomasz Budzyński oraz muzycy zespołu 40+30/70. Wyjątkowym przeżyciem była indywidualna droga krzyżowa na Kalwarii Podlaskiej i wieńczące ją nabożeństwo pokutne prowadzone przez  br. Adama Michalskiego.

W Golgocie Młodych wzięło udział ponad 950 osób z całej Polski, głównie studenci i uczniowie szkół średnich.

Spotkanie organizowane jest już od jedenastu lat przez Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej, w tym roku odbyło się w dniach 24-28.08.

Filmy z podsumowaniem każdego dnia i galerie zdjęć znajdziesz TUTAJ

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda