Home WiadomościZ kraju Godly.com – propozycja na Wielki Post

Godly.com – propozycja na Wielki Post

Redakcja

Godly.com jako pomysł na platformę ewangelizacyjną narodził się z wiary w pełne miłości nauczanie Chrystusa oraz z pasji do nowych technologii i innowacji. Wierzymy, że Katolicyzm zawiera odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania. Godly.com stara się odpowiedzieć na nie w najbardziej wciągający, jasny i nowoczesny sposób, dając miejsce wypowiedzi na cyfrowym kontynencie dla najbardziej inspirujących autorów: księży, sióstr i świeckich.

Dajemy możliwość zadawania pytań natury duchowej, na które odpowiada jeden z naszych autorów. Nasze treści publikujemy obecnie w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim, docierając tym samym do Kościołów lokalnych znajdujących się w krajach, gdzie te języki są używane. Chcemy, aby Godly.com było miejscem gdzie Katolicy z całego świata mogą komunikować się ze sobą i mieć dostęp do najlepszych i najbardziej wartościowych treści. Codziennie pracujemy, aby Godly.com było międzynarodową platformą porównywalną jakościowo do największych, światowych serwisów społecznościowych. Jest to, gdzie panuje pełna zgoda na publikowanie katolickich treści bez ich blokowania lub utrudniania w dystrybucji, jak to zdarza się coraz częściej w internecie.

Naszym działaniom przyświeca hasło „Cyfrowy bodziec, realny skutek”. Chcemy wykorzystywać nowoczesną technologię i internet do ewangelizacji, ale celem naszych działań ma być ostatecznie spotkanie człowieka z żywym Kościołem, księdzem czy wspólnotą parafialną.

PROPOZYCJA NA WIELKI POST

Nasz projekt „Drużyna Zwycięzcy” to zestaw codziennych wyzwań i inspiracji, które pomagają uczestnikom akcji dobrze przeżyć Wielki Post i lepiej przygotować się do Świąt Wielkanocy. Każda osoba dołącza do inicjatywy poprzez naszą stronę na Facebooku lub przez aplikację na telefony Godly.

Uczestnik otrzymuje codziennie krótką wiadomość, która zachęca go do podjęcia jakiegoś konkretnego działania lub modlitwy. Przykazanie mówi o miłości Boga, bliźniego i siebie samego. To są trzy najważniejsze relacje w naszym życiu. Nawiązując do tych słów, przygotowaliśmy 3 kategorie wyzwań. Uczestnik sam decyduje, którą drogę wybiera na Wielki Post: bliżej Boga, bliżej innych czy bliżej siebie, a następnie otrzymuje
małe zadania w wybranej kategorii.

Tytuł akcji „Drużyna Zwycięzcy” ma na celu zainteresowanie użytkownika swoją niecodzienną nazwą oraz zwrócić uwagę na istotę Świąt Wielkanocnych, czyli celebrowanie zmartwychwstania i zwycięstwa Jezusa nad śmiercią. Na drodze wyzwań uczestnikom towarzyszą święci: Jan Paweł II, Matka Teresa oraz o. Pio.

Akcja skierowana jest do wszystkich, szczególnie zaś może być atrakcyjna dla młodego odbiorcy. Projekt jest odpowiedzią na wezwanie ojców synodalnych z 2018 r., aby wykorzystywać internet do ewangelizacji i głoszenia wszystkim Dobrej Nowiny.

Do akcji można dołączyć:
Na Facebooku:
https://www.facebook.com/GodlyPL/photos/a.292452181520105/408730679892254/?type=3&theater

Na stronie internetowej:
https://godly.com/pl/challenges

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy w dziele ewangelizacji przez internet:
Mateusz Godek,
[email protected]
www.godly.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda