Home WiadomościZ kraju Golgota młodych: godni życia

Golgota młodych: godni życia

Redakcja

kapucyni.plW Serpelicach nad Bugiem rozpoczęła się „Golgota Młodych” – ogólnopolskie spotkanie młodzieży, organizowane przez braci kapucynów Prowincji Warszawskiej. Do nadbużańskiej wioski przybyło ponad 800 osób. Pięć dni niezwykłych rekolekcji przyciąga młodych ludzi, którzy chcą tutaj doświadczyć żywej relacji z Bogiem i umocnienia swojej wiary.

To jest spotkanie z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem – powiedział br. Szymon Janowski OFMCap, główny organizator spotkania. Zawsze nam przyświeca idea wspólnotowego szukania wiary, spotkania z Panem Bogiem we wspólnocie Kościoła, w sakramentach, w dzieleniu Słowem Bożym. Punktem kulminacyjnym jest nabożeństwo pojednania. Co roku to nabożeństwo przyciąga ludzi, którzy nawet nie uczestniczą w Golgocie a przyjeżdzaja specjalnie na ten moment, żeby się wyspowiadać. To bardzo mocne doświadczenie dla młodych ludzi, którzy czasami pierwszy raz taką spowiedź odbywają. Nabożeństwo rozpocznie się w niedzielny wieczór i będzie trwało… do ostatniego penitenta, czasami to druga, trzecia w nocy.

Tytuł spotkania – Godni życia – to odpowiedź na sytuacje, które spotykamy w praktyce duszpasterskiej. Ludzie często czują się niegodni miłości Bożej, czują się przez Boga zapomniani. Pierwszy krok to odkrycie, że jesteśmy dziećmi Bożymi i mamy prawo tak się nazywać. Chcemy to także przenieść na relacje z drugim człowiekiem, gdzie często odczuwamy lęk, nie czujemy się godni miłości, przyjaźni. A także relację do siebie samego. Chcemy zobaczyć, że Bóg nadaje sens naszemu życiu.

Uczestnicy śpią na polu namiotowym, na razie jest dobra pogoda, ale czasami to duże wyzwanie. Namiotowe rekolekcje w Serpelicach potrwają do wtorku.

Można je śledzić w internecie: www.golgotamlodych.pl.

Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda