Home WiadomościZ kraju Góra św. Anny: Doroczna pielgrzymka osób konsekrowanych diecezji gliwickiej i opolskiej

Góra św. Anny: Doroczna pielgrzymka osób konsekrowanych diecezji gliwickiej i opolskiej

Redakcja

W sobotę 1 czerwca odbyła się w międzynarodowym sanktuarium św. Anny w Górze św, Anny doroczna pielgrzymka osób konsekrowanych dwóch diecezji: gliwickiej i opolskiej. Organizatorem tegorocznej pielgrzymki była diecezja gliwicka.

O godz. 9.30 odbyła się w Sali św. Maksymiliana Kolbego w Domu Pielgrzyma konferencja, którą wygłosił O. Jacek Zdrzałek CSsR. Po konferencji w bazylice św. Anny biskup gliwicki odprawił Mszę św, i wygłosił kazanie, Radością wszystkich było to, że liczba osób konsekrowanych robiła wrażenie.

Po Mszy św. w Domu Pielgrzyma był posiłek dla obecnych oraz okazja do wspólnego spotkania. Ostatnim punktem programu było nabożeństwo do NSPJ na kalwarii.

Pragnę podziękować wszystkim organizatorom pielgrzymki z diecezji gliwickiej, a braciom z Domu Pielgrzyma za przyjęcie.

W gronie osób konsekrowanych pożegnaliśmy S. Referentką Krzysztofę Baran, elżbietankę, która przez ostatnie lata w diecezji gliwickiej  dzielnie spełniała swoja misję. Dziękując Jej za współpracę życzmy  mocy Ducha Św. na nowej placówce zakonnej.

O. Błażej Kurowski OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda