Home WiadomościZ kraju Górka Klasztorna: 90-lecie pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny

Górka Klasztorna: 90-lecie pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny

Redakcja

W Górce Klasztornej świętowano dzisiaj 90-lecie pobytu w tym miejscu Misjonarzy Świętej Rodziny. Członkowie tej wspólnoty opiekują się najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce. Matka Boża ukazała się w tym miejscu pasterzowi w 1079 r.

„Jest to przed wszystkim czas dziękczynienia Matce Bożej Krajeńskiej za to, że jest tutaj z nami, że nas prowadzi – mówi polski prowincjał Misjonarzy Świętej Rodziny. – Jest to oczywiście też pewien czas rekonesansu, podsumowania, ale również wytyczenia pewnych perspektyw tego, co my jako Misjonarze Świętej Rodziny możemy dzisiaj pod auspicjami Matki Bożej Matki Kościoła uczynić dla ludzi właśnie z tego Kościoła diecezjalnego, ale również z całego Kościoła w Polsce i za granicą jako misjonarze” – stwierdził ks. Adam Józef Sobczyk MSF.

Sanktuarium w Górce Klasztornej w diecezji bydgoskiej jest znane z Cudownego Obrazu Madonny Góreckiej oraz ze studzienki z cudowną wodą.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda