Home WiadomościZ kraju Guanellianie: Poświęcenie pomnika i wizytacja Ojca Generała

Guanellianie: Poświęcenie pomnika i wizytacja Ojca Generała

Redakcja

OO. GunaellianieDnia 26 maja 2016 roku w Centrum Don Guanella w Skawinie-Korabnikach odbyło się poświęcenie nowego pomnika ku czci św. Alojzego Guanella, Założyciela Zgromadzenia Sług Miłości (guanellianów). W tym dniu przypadała 150. Rocznica jego Święceń Kapłańskich. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył i poświęcenia pomnika dokonał ks. Dariusz Bartocha SDB, Inspektor Krakowskich Salezjanów, przy uczestnictwie ks. Alessandro Allegra z Rzymu, Wikariusza Prowincjalnego Prowincji św. Józefa, do której należy skawińska wspólnota. Po uroczystości wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek.

Dzieło wiąże się ze szczególną symboliką. Przedstawia ono chłopca, który patrzy z nadzieją w stronę wschodu słońca symbolizującego początek życia. Na zachód – ku kresowi – patrzy wdzięczny za boże łaski schorowany staruszek. Chłopiec patrzy na staruszka, jako przykład do naśladowania. Postawa staruszka symbolizuje pobożność i szacunek dla wiary. Ks. Guanella natomiast z delikatnym uśmiechem na twarzy spogląda na południe – jako święty ogląda Boga twarzą w twarz w niebie. Swoimi ramionami zachęca chłopca i staruszka do wspólnej wędrówki do Domu Ojca. Swoją posługą obejmuje potrzebujących, młodych i starych, zdrowych i chorych.

 Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego projektu. Niech Św. Alojzy wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski – mówi ks. Jarosław Januszewski z Centrum Don Guanella.

Natomiast w dniach 8-12 czerwca 2016 roku Centrum Don Guanella gościło Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Sług Miłości, ks. Alfonso Crippa z Rzymu, w towarzystwie Wikariusza Prowincjalnego, ks. Alessandro Allegra. Podczas swojej wizytacji Ojciec Generał spotkał się ze skawińską wspólnotą guanellianów, z Wychowankami i Pracownikami prowadzonego przez nich w Skawinie Rodzinnego Domu Dziecka „Dar Serca”, z grupą młodzieży oraz z przedstawicielami ludzi świeckich. Wraz ze wspólnotą spotkał się też z ks. Prałatem Edwardem Ćmielem, Dziekanem Dekanatu Skawińskiego i Proboszczem Parafii. Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Rozmawiano o historii pobytu guanellianów w Skawinie oraz o planach na przyszłość. Ojciec Generał odwiedził też Sanktuaria na Jasnej Górze, w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Łagiewnikach i Centrum Św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie.

OO. Gunaellianie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda