Home WiadomościZ kraju Guanellianie: Stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży

Guanellianie: Stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży

Redakcja

Już po raz kolejny, w niedzielę 29 października, w Centrum Don Guanella w Skawinie pod Krakowem odbyło się wręczenie stypendiów dla zdolnych dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Skawina. Ojcowie Guanellianie wraz z władzami Gminy oraz osobami, którym leży na sercu rozwój młodych talentów, utworzyli w roku 2016 Fundusz Stypendialny im. Św. Alojzego Guanella.

W tym roku stypendia otrzymało 9-cioro dzieci i młodzieży uzdolnionych w kategoriach nauki, sportu, kultury i sztuki. Jest to inicjatywa pozwalająca rozwijać różnorakie talenty i zdolności, na realizację których rodzice nie zawsze znajdują potrzebne środki finansowe. Inicjatywa Funduszu Stypendialnego im. Św. Alojzego Guanella znalazła szerokie poparcie wśród ofiarodawców, dobroczyńców oraz tych, którzy ewangeliczne wezwanie do miłości bliźniego pragną ubrać w konkretny czyn i wyrazić w geście pomocy bliźniemu.

ks. Wiesław Baniak SDC

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda