Home WiadomościZ kraju Habilitacja ks. dra Bogdana Giemzy SDS

Habilitacja ks. dra Bogdana Giemzy SDS

Redakcja

W dniu 9 maja 2013 r., w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, odbyło się kolokwium habilitacyjne ks. dra Bogdana Giemzy SDS. Salwatorianin zaangażowany jako adiunkt w Instytucie Teologii Pastoralnej w PWT we Wrocławiu, przedstawił rozprawę habilitacyjną pt. „Apostolski wymiar życia konsekrowanego w nauczaniu Jana Pawła II. Studium teologicznopastoralne”.

Recenzentami rozprawy byli: ks. prof. dr hab. Paweł Góralczyk SAC z Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, ks. prof. dr hab. Ireneusz Werbiński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ks. dr hab. Stanisław Dyk, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, oraz ks. dr hab. Bogusław Drożdż, profesor PWT we Wrocławiu.

Nowy doktor habilitowany jest wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie i w Podyplomowym Studium Teologii Życia Konsekrowanego we Wrocławiu. Jest inicjatorem i redaktorem rocznika naukowego „Studia Salvatoriana Polonica” (2007-). W latach 1997-2003 był przełożonym Prowincji Polskiej Salwatorianów, a obecnie jest superiorem wspólnoty w Trzebnicy. Doświadczeniem pracy w formacji seminaryjnej (był ojcem duchownym i rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów) służy jako członek rady programowej dwuletniej Szkoły Wychowawców Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych prowadzonej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa.

Ks. Giemza jest autorem i redaktorem książek m.in.: „Rachunek sumienia Kościoła w Świetle Apokalipsy”, „Dlaczego modlimy się za kapłanów? Znaczenie dnia kapłańskiego”, „Monatlicher Gebetstag für geistliche Berufe. Paschalis Schmid SDS und sein Lebenswerk”, „Antologia modlitw maryjnych Jana Pawła II”, „Wędrówki przez Rok Kościelny z Benedyktem XVI”, „Europa dla Chrystusa. Chrystus dla Europy. Reewangelizacja cywilizacji zachodniej”.

PSz

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda