Home WiadomościZ kraju Z redemptorystami w Roku Wiary

Z redemptorystami w Roku Wiary

Redakcja

Na portalu kaznodziejskim redemptorystów zamieszczono specjalne czytanki majowe pt. „Z redemptorystami w Roku Wiary”. Zostały one przygotowane z okazji przeżywanej w obecnym roku 130. rocznicy powrotu redemptorystów na ziemie polskie i 80. rocznicy śmierci o. Bernarda Łubieńskiego. Są one wykorzystywane również podczas nabożeństw majowych lub nowenn w parafiach i kościołach redemptorystów.

Można się w nich zapoznać z niektórymi osobami i wydarzeniami związanymi ze Zgromadzeniem Redemptorystów w Polsce i w świecie. Wielu redemptorystów w ciągu 280 lat istnienia Zgromadzenia odpowiedziało wspaniale na Boże powołanie i dało przykład gorliwej wiary. Najwybitniejszych spośród nich Kościół wyniósł do chwały ołtarzy: czterech jako świętych i dziewięciu jako błogosławionych. W październiku bieżącego roku kolejnych sześciu redemptorystów z Hiszpanii zostanie ogłoszonych błogosławionymi męczennikami Kościoła.

W krótkich rozważaniach przedstawione są postacie czterech świętych redemptorystów: św. Alfonsa Liguori, założyciela Zgromadzenia, św. Klemensa Hofbauera, apostoła Warszawy i patrona Wiednia, św. Gerarda Majelli, wybitnego brata zakonnego, patrona i opiekuna matek w stanie błogosławionym oraz św. Jana Neumanna, gorliwego misjonarza ziem zamorskich i biskupa Filadelfii.

W 11 ostatnich czytankach została zaprezentowana osoba, dzieło i duchowość Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, który najbardziej przyczynił się do powrotu redemptorystów na ziemie polskie. Zawarta jest też w nich zachęta do modlitwy o cud przez wstawiennictwo o. Bernarda, który jest konieczny do skutecznego dokończenia jego procesu beatyfikacyjnego.

Zapraszamy do radosnego dziękczynienia za to wielkie dobro, jakie dokonało się przez ojców i braci redemptorystów, którzy żyli na przestrzeni minionych lat. Dziękujemy razem z Matką Najświętszą za 130 lat współpracy redemptorystów polskich w dziele Odkupienia na polskiej ziemi i w wielu krajach świata. Modlimy się też o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne, aby nowi młodzi ludzie wzięli w swoje dłonie misyjny krzyż i poszli zwartym szeregiem, by nieść ludziom opuszczonym radosną wieść o Odkupieniu, dokonanym przez Jezusa Chrystusa.

CZYTAJ NA: www.slowo.redemptor.pl 

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda