Home WiadomościZ kraju Hiszpania: powrót relikwii św. Teresy Wielkiej

Hiszpania: powrót relikwii św. Teresy Wielkiej

Redakcja

Do klasztoru sióstr karmelitanek w Awili dotarły relikwie św. Teresy Wielkiej. Na co dzień przechowywane są one w Rzymie w kościele Santa Maria della Scala. Urna z lewą stopą świętej zostanie wystawiona do publicznej czci podczas dziękczynnego triduum za 450-lecie awileńskiego klasztoru.

Specjalnego pozwolenia na przejazd relikwii z Rzymu do Awili udzielił kard. Antonio Cañízares, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W tym celu trzeba było zdemontować część relikwiarza i zapewnić odpowiednie warunki do przewiezienia urny z relikwią świętej. Podczas triduum dziękczynnego relikwia zostanie wystawiona do publicznej czci. Mszy jubileuszowej 24 sierpnia będzie przewodniczył kard. Cañízares.

Dla wspólnoty sióstr karmelitanek obecność relikwii jest wielkim wydarzeniem. Przypomina im, że 24 sierpnia 1562 r. św. Teresa przeniosła się z klasztoru Wcielenia do klasztoru św. Józefa, rozpoczynając tym samym wielką reformę Karmelu.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda