Home WiadomościZ kraju I Forum Duchowości Pocieszycielskiej pod hasłem: „Zostańcie tu i czuwajcie ze mną.”

I Forum Duchowości Pocieszycielskiej pod hasłem: „Zostańcie tu i czuwajcie ze mną.”

Redakcja

CCGW dniach 10. – 12. 4. 2015 odbyło się w Mariance na Słowacji przy Domu Generalnym Braci Pocieszycieli z Getsemani I Forum Duchowości Pocieszycielskiej pod hasłem: „Zostańcie tu i czuwajcie ze mną.” Spotkanie to wpisuje się w 100 rocznicę narodzin Zgromadzenia Sióstr Pocieszycielek Boskiego Serca Jezusa w Kościele Powszechnym.

Nasze spotkanie zgromadziło siostry z czeskiej i słowackiej prowincji na czele z Matką Generalną Paulą Pichlerową oraz braci pracujących w regionie słowacko – austriackim oraz polskiej prowincji, której znakiem jedności był Przełożony Generalny o. Michał Krysztofowicz.

Piątkowe spotkanie rozpoczęła agapa przy stole, wzajemne zapoznanie się a zaraz po nim adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa brewiarzowa.

Sobotni dzień rozpoczęła modlitwa poranna i Eucharystia, której przewodniczył Przełożony Generalny. Homilię wygłosił o. Tomasz Prajzendanc, kustosz bazyliki Narodzenia NMP, który zwrócił uwagę na dar wolności i Bożej Miłości objawionej w modlitwie Jezusa na Górze Oliwnej.

Po Mszy Świętej nastąpiło oficjalne otwarci Forum przez O. Michała, który wygłosił referat o duchowości Ojca Założyciela Józefa Litomiskiego. Po nim głos zabrała s. Weronika, która przybliżyła duchowość Założycielki Pocieszycielek Matki Róży Vujtechovej. Popołudniowe chwile wypełniła modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja przygotowana przez siostry. Wieczór był czasem, gdzie s. Franciszka wraz ze współsiostrami przygotowała prezentację o rocznicy jubileuszu swojej zakonnej wspólnoty.

Niedziela Bożego Miłosierdzia Zgromadziła braci i siostry na Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Matki Bożej Mariatalskiej. O. Chryzostom wygłosił okolicznościowe kazanie. Przed południem uczestnicy Forum zgromadzili się w auli, gdzie br. Józef wygłosił konferencję pt. „ Być listem Chrystusa – życie konsekrowane może przebudzić świat.” Po niej bracia z polskiej prowincji przedstawili owoce posługi Zgromadzenia w formie prezentacji multimedialnej.

Spotkanie zakończyła popołudniowa modlitwa koronki do Bożego Miłosierdzia oraz pobłogosławienie nowego obrazu św. S. Faustyny oraz uczczenie jej relikwii. Głos końcowy zabrali Przełożeni Generalni obydwóch Zgromadzeń, obdarowywując się skromnymi pamiątkami. Bogu niech będą dzięki za dar naszych świątobliwych Założycieli i naszych Zgromadzeń.

o. Michał Krysztofowicz CCG

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda