Home WiadomościZ kraju O rodzinie i wychowaniu w szkole katolickiej

O rodzinie i wychowaniu w szkole katolickiej

Redakcja

BPJGOgólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich trwa 13-14 kwietnia na Jasnej Górze. Tematem spotkania jest „Rodzina i wychowanie. Wyzwania dla szkolnictwa katolickiego – zagadnienia wybrane”. Organizatorem Konferencji jest Rada Szkół Katolickich. 

„To są spotkania szkoleniowo-informacyjne, ale równocześnie i formacyjne. W tym roku podjęliśmy temat ‘Rodzina i wychowanie’ jest to temat na czasie po ostatnim Synodzie, widzimy zagrożenia rodziny i chcemy przeciwdziałać temu. Dlatego na tę konferencję zaprosiliśmy również oprócz dyrektorów pedagogów szkolnych, bo to jest tematyka, która w jakiś sposób będzie przewijać się w szkole, która będzie pomocna do tego, żeby pedagodzy mogli w szkole, w konkretnym działaniu już te rzeczy, które tu usłyszą, zastosować” – mówi ks. Zenon Latawiec, przewodniczący RSK.

Podczas spotkania będzie mowa m.in. na temat: kondycji rodziny w Polsce, Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (wykład wygłosi prof. dr hab. Michał Królikowski), zagrożeń, jakie dotykają dzieci i młodzież (m.in. narkotyki, pedofilia).
Dzisiejszymi prelegentami są: bp Roman Pindel, biskup diec. bielsko-żywieckiej; ks. dr Przemysław Drąg z Rady ds. Rodziny KEP; dr Monika Sajkowska, socjolog, Prezes Fundacji Dzieci Niczyje; Jolanta Zmarzlik, pedagog-terapeuta, Fundacja Dzieci Niczyje; Joanna Szymańska, psycholog.

O godz. 20.00 w Kaplicy Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi bp Marek Mendyk, asystent Rady Szkół Katolickich z ramienia KEP.

Jutro, tj. we wtorek, 14 kwietnia dzień rozpocznie Msza św. o godz. 7.30 w Kaplicy Matki Bożej. Następnie uczestnicy konferencji wysłuchają wykładu prof. dr hab. Michała Królikowskiego. O współpracy z rodzicami opowie Maria Panz, a temat nauczania domowego podejmą Aleksandra i Marcin Sawiccy. Status „Wychowania do życia w rodzinie” przedstawi Teresa Król.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG / mn

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda