Home WiadomościZ kraju Oświadczenia Krakowskiej Kurii Jezuitów w sprawie wypowiedzi o. K. Mądla SJ

Oświadczenia Krakowskiej Kurii Jezuitów w sprawie wypowiedzi o. K. Mądla SJ

Redakcja

W związku z artykułem Jacka Gądka O. Krzysztof Mądel do abpa Marka Jędraszewskiego: czyściec cię za to nie ominie, zamieszczonym 13 kwietnia 2015 r. na portalu onet.pl, w którym powołuje się na wypowiedzi o. Krzysztofa Mądela SJ zamieszczone w sieci pragnę w imieniu o. Prowincjała Jakuba Kołacza SJ oświadczyć, że w sieci internetowej nie można znaleźć takich wypowiedzi sformułowanych przez niego. Po wyjaśnieniach, jakie zażądał o. Prowincjał od o. Krzysztofa Mądela SJ, okazuje się, że publicznie w mediach nic takiego nie twierdził. Autor artykułu, Jacek Gądek, nie dokumentuje rzekomych cytatów podaniem źródła.

Chociaż o. Krzysztof Mądel SJ otrzymał już wcześniej upomnienia kanoniczne i zakaz wypowiadania się w mediach za nieodpowiedzialne wypowiedzi, który wciąż go obowiązuje, to jednak teraz mamy do czynienia z manipulacją dziennikarską.

o. Jarosław Paszyński SJ
Socjusz o. Prowincjała


W związku z wyjaśnieniami Jacka Gądka, autora artykułu O. Krzysztof Mądel do abpa Marka Jędraszewskiego: czyściec cię za to nie ominie, jak również dodatkowymi wyjaśnieniami o. Krzysztofa Mądela SJ pragnę oświadczyć, że z powodu braku możliwości sprawdzenia w sieci internetowej oryginalnych wypowiedzi o. Krzysztofa Mądela SJ – które zostały zamieszczone na facebooku z intencją charakteru prywatnego, a następnie usunięte przez niego – przedstawienie zaistniałej sytuacji opiera się na ustnych relacjach stron. Wobec tego zarzut manipulacji dziennikarskiej jest nieuzasadniony, choć należałoby oczekiwać od rzetelnego dziennikarstwa dokumentacji źródeł.

Wszystkich zapewniam, że sprawa wypowiedzi o. Krzysztofa Mądela SJ na facebooku będzie miała swoje konsekwencje w konkretnych decyzjach o. Prowincjała Jakuba Kołacza SJ.

o. Jarosław Paszyński SJ
Socjusz o. Prowincjała


Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda