Home WiadomościZ kraju II Zgromadzenie Bractwa Szkół Pobożnych

II Zgromadzenie Bractwa Szkół Pobożnych

Redakcja

W dniach 2-6 marca w formie zdalnej odbywało się II Zgromadzenie Bractwa Szkół Pobożnych. Naszą Prowincję reprezentowali: o. Prowincjał, o. Józef Tarnawski oraz p. Ilona Rudka, która została wybrana do pięcioosobowej Rady Generalnej Bractwa na sześcioletnią kadencję. 

W wydarzeniu wzięło udział 70 osób z całego Zakonu. Codzienne popołudniowe spotkania pozwoliły lepiej poznać 11 Bractw w poszczególnych Prowincjach, a ustępująca Rada Generalna przedstawiła sprawozdanie swojej działalności oraz zaproponowała linie rozwoju na lata 2021-2027. W spotkaniu wziął udział o. Generał Pedro Aguado, który podzielił się z uczestnikami swoimi refleksjami na temat roli Bractwa, analizując przeszłość, widząc obecną rzeczywistość i patrząc w przyszłości.   

Podczas trzeciego dnia odbyły się wybory nowych członków Rady Generalnej. Największą liczbę głosów zdobyła p. Ilona Rudka z krakowskiego Bractwa Szkół Pobożnych. Jest to niewątpliwie olbrzymie wyróżnienie, ponieważ ponad 1000 osób z kilku kontynentów reprezentowanych przez swoich przedstawicieli obdarzyło zaufaniem właśnie przedstawicielkę z naszej Prowincji. W skład pięcioosobowej Rady Generalnej weszli również: Alberto Cantero z Prowincji Emaus (Hiszpania), Alfredo Marcos de Prat z Betani (Hiszpania) oraz Carolina Paredes z Prowincji Ameryki Środkowej i Karaibów (Wenezuela). Piątą osobą jest o. Emmanuel Suarez, którego wybrał do Rady o. Generał. Zadaniem Rady będzie towarzyszyć Bractwom oraz służyć wspólnej misji przez następne sześć lat. 

W naszej Prowincji działają dwa Bractwa – w Elblągu oraz w Krakowie, które liczą 16 członków. – Wybór polskiej przedstawicielki jest więc impulsem – mówi o. Józef Tarnawski – abyśmy nie tylko uznali ogromną rolę osób świeckich w życiu naszej Prowincji, ale także abyśmy z większą odwagą proponowali im podążanie w głąb duchowości kalasantyńskiej, oddanie posłannictwu i wspomagali doświadczenie wspólnoty.

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda