Inauguracja „Kuźni Ojca Klareta”

7 grudnia 2018 na terenie Domu Formacyjnego w Kudowie-Zdroju o. bp Jacek Kiciński CMF poświęcił „Kuźnię Ojca Klareta”.

Jest to projekt zainicjowany przez o. Piotra Boronia CMF, odpowiedzialnego za Prokurę Misyjną Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów. Sceneria wnętrza warsztatu kowalskiego nie jest tylko wystawą starych narzędzi, ale może pełnić funkcję działającej kuźni. Wszystkie narzędzia są sprawne i gotowe do użycia. Jednak nawet nie o ten praktyczny zamysł tu chodzi, ale o głębsze odniesienie.

Ojciec Klaret w procesach zachodzących w kuźni widział podobieństwo z własnymi przeżyciami. Widział siebie formowanego, kształtowanego ogniem i trudem, aby ostatecznie przyjąć kształt doskonałego narzędzia do walki ze złem – został wykuty na niebezpieczną strzałę, którą Maryja wypuszcza przeciwko szatanowi i jego planom.

Kuźnia Ojca Klareta to również nie tylko przypomnienie duchowego doświadczenia hiszpańskiego Świętego z XIX wieku, ale ZAPROSZENIE do wejścia w to doświadczenie dzisiaj. Może poddać się mu każdy, w kim budzi się pragnienie i nadzieja na danie światu czegoś dobrego, czegoś więcej, ale nie wie jak, nie czuje się gotowy, a zadanie przemieniania świata mocno przerasta… „Kuźnia” jest szkołą wszystkiego co konieczne, aby stać się piękną, jaśniejącą, mocną strzałą – gotową by podjąć walkę ze złem w sobie i wokół siebie, o najcenniejsze wartości chrześcijańskie – nie własną mocą, ale Niepokalanego Serca Maryi.

Osoby pragnące dowiedzieć się więcej na ten temat, proszone są o kontakt z Inicjatorem tego Projektu:

O. Piotr Boroń CMF
Referent ds. Misji Klaretyńskich

ul. Lubelska 3
57-350 Kudowa-Zdrój
tel. 691 565 359

Za: www.klaretyni.pl