Home WiadomościZ kraju Inauguracja nowego roku szkolnego w pijarskim Sanktuarium

Inauguracja nowego roku szkolnego w pijarskim Sanktuarium

Redakcja

W pijarskim Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach w niedzielę 7 września odbyła się, tradycyjna już, uroczysta ogólnopolska Inauguracja nowego roku szkolnego.

Przed mszą św. odbyło się XI Forum Dyskusyjne, nawiązujące w tym roku do hasła obchodzonego w całej Polsce Tygodnia Wychowania: „Prawda fundamentem wychowania”. Wystąpili na nim zaproszeni goście: dr Andrzej Mazan, pedagog, wykładowca w Instytucie Studiów nad Rodziną UKSW, z tematem: Prawda fundamentem wychowania oraz mgr Małgorzata Żuławnik, pracownik Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, na temat: Młodzież szuka prawdy w historii.

Centralnym punktem Inauguracji była Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił Słowo do zebranych ks. bp Rafał Markowski, sufragan warszawski. Koncelebrowali: o. Józef Matras, prowincjał pijarów, o. Kazimierz Lorek, dziekan dekanatu wilanowskiego, kapłani tegoż dekanatu oraz pijarzy z Elbląga, Katowic, Krakowa, Łowicza, Poznania i Warszawy. W Eucharystii uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, katecheci i uczniowie szkół pijarskich w Polsce, przedstawiciele władz samorządowych i Kuratorium Oświaty w Warszawie. Po Mszy św., w sąsiedztwie kościoła, odbył się Festyn – Pożegnanie wakacji.

(jm)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda