Home WiadomościZe Świata EuroFraMe w Lourdes

EuroFraMe w Lourdes

Redakcja

W dniach 25-29 sierpnia w Lourdes odbyło się Europejskie Spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej (ang. EuroFraMe – European Fransciscan Meeting). Z Polski z pięciu prowincji pojechało łącznie 55 osób, w tym pięciu franciszkanów – o. Wiktor Lata, o. Łukasz Buksa, o. Euzebiusz Skorupa, o. Masseo Senczek i brat Bazyli Skaźnik. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Przyjdź do wody życia”.

Spotkanie rozpoczęło się festiwalem narodów, na którym każda z przybyłych grup mogła zaprezentować swój kraj. Polscy uczestniczy ubrani w narodowe barwy przygotowali krótki film przedstawiający najpopularniejsze miejsca w kraju, a następnie odśpiewali piosenkę „Chcę wywyższać imię Twe”. W pozostałe dni młodzież mogła codziennie uczestniczyć w Eucharystii (odprawianej zarówno w języku polskim jak i innych językach), katechezach prowadzonych m.in. przez Ministra Generalnego o. Michaela Perry, wysłuchać świadectw osób, które Bóg ocalił od śmierci oraz wziąć udział w procesjach organizowanych na placu Bazyliki. Nie brakowało również wspólnych śpiewów i tańców (tych ostatnich poprowadzonych przez samego prowincjała z Francji).

Rekolekcje zakończyły się Mszą św. w Grocie, której przewodniczył o. Michael Perry. Generał pożegnał młodzież słowami papieża Franciszka, w których zachęcał do tego, żeby młodzi ludzie nie bali się dokonywać w życiu rzeczy wielkich.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda