Home WiadomościZ kraju Inauguracja pallotyńskiego jubileuszu

Inauguracja pallotyńskiego jubileuszu

Redakcja

Mszą pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore rozpoczął się dzisiaj w Warszawie Rok Jubileuszowy z okazji 50-lecia kanonizacji św. Wincentego Pallotiego. 

W homilii abp Migliore nawiązał do hasła obchodów: „Pallotti. Świętość dla apostolstwa”, podkreślając, że apostolstwo nie polega jedynie na doskonaleniu technik i środków, które pozwalają dotrzeć do ludzi. „Polega raczej na tym, żeby uobecniać Chrystusa tam, gdzie są dwie lub więcej osób, a więc w naszych wspólnotach zakonnych, w parafiach, w domach rekolekcyjnych, w wydawnictwach, które prowadzicie” – powiedział abp Migliore.

Świętowanie 50-lecia kanonizacji św. Wincentego Pallottiego będzie miało w Polsce charakter jubileuszowego pielgrzymowania. Po ośrodkach związanych z rodziną pallotyńską peregrynować będzie krzyż-relikwia, który został złożony w grobie św. Wincentego Pallottiego.

Rok Jubileuszowy zakończy się 20 stycznia 2013 r. w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda