Home WiadomościZ kraju Inauguracja PSiK-u TŻK

Inauguracja PSiK-u TŻK

Redakcja

klaretyni-pl8 października 2016 roku odbyła się inauguracja PSiK-u, czyli Podyplomowych Studiów i Kursu Teologii Życia Konsekrowanego. Mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił przełożony domu wrocławiskiego o. dr Krzysztof Gierat CMF; Zarząd Papieskiego Wydziału Teologicznego reprezentował o. prof. Jerzy Tupikowski CMF. Eucharystię koncelebrował także i o. lic. Aleksander Bober CMF – dyrektor Instytutu Teologii Zycia Konsekrowanego.

Kaznodzieja odniósł się do Ewangelii, która zracała uwagę na dwa najważniejsze aspekty w życiu osoby powołanej jakimi są słuchanie i przestrzeganie Słowa Bożego.
Po Mszy świetej O. Dyrektor Aleksander Bober CMF przywitał wszystkich oraz uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki Instytutu TŻK 2016/2017.
Następnie o. Jerzy Tupikowski, prof PWT i prorektor PWT, przedłożył wykład inauguracyjny – konferencje pt.: Wspólnota – miejscem (do)świadczenia miłosierdzia. Tymsamym w kończącym się Roku Jubileuszu Miłosierdzia przedstawił rolę wspólnoty, która zobowiązana jest do dawania świadectwa o miłosierdziu jak również ma sama być miejscem, w którym doświadcza się miłosierdzia. Swoją prezentacje wsparł na tekstach biblijnych i dokumentach kościoła. Przypomniał obrazy z perykop ewangelicznych: Łk 15 i 16 (Dobry Pasterz, Kobieta i drachma, Syn Marnotrawny oraz Bogacz i Łazarz); odniósł się również do VC JPII;

W roku akademickim 2016/2017 w zajęciach Instytutu uczestniczy 30 osób; przedstawiciele 12 wspólnot zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich oraz osoby świeckie z Instytutów Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego takich jak: wdowieństwo, dziewictwo konsekrowane, pustelnicy, Instytut świecki Misjonarek Chrystusa czy Franciszkański Zakon Świeckich.

Po wykładzie inauguracyjnym i uroczystym rozpoczęciu, miała miejsce wspólna kawa i poczęstunek.

Za: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda