Home WiadomościZ kraju Instytut Świecki Chrystusa Króla: rekolekcje w Pieniężnie

Instytut Świecki Chrystusa Króla: rekolekcje w Pieniężnie

Redakcja

W dniach od 21-28.07.2012 r w Seminarium Misyjnym Księży Werbistów w Pieniężnie odbyły się coroczne rekolekcje zamknięte dla aspirantów i kandydatów Instytutu Świeckiego Chrystusa Króla. Tydzień wcześniej podobne rekolekcje odbyli bracia profesi Instytutu w Częstochowie u oo. Jezuitów. W rekolekcjach uczestniczyło 14 osób. Rekolekcje prowadzili prof. Mirosław Bogacki i Krzysztof Łaszuk- profesi Instytutu, którzy na podstawie Pisma św., Dokumentów Soborowych, Konstytucji Instytutu i własnego doświadczenia  pomagali młodym bracią pogłębiać  następujące tematy: Potrzeba ciszy, Kim jestem, Moje sakramenty inicjacji chrześcijańskiej , Moja modlitwa, Moja praca, Potrzeba integracji, Jezus prawdziwy mężczyzna, Eschatologia.

Głęboka cisza, modlitwa , wspaniałe warunki lokalowe i kulinarne oraz posługa  Księży Werbistów pomagały w wypoczynku i we wzroście w wierze tym, którzy chcą poznać życie w Instytucie Świeckim Chrystusa Króla.

Krzysztof Łaszuk – profes wieczysty Instytutu Instytutu Świeckiego Chrystusa Króla

Więcej o Instytucie: www.cristore.rz.com.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda