Home WiadomościZ kraju „Jak was On raczy natchnąć, tak głoście wszystkim pokutę” (Relacja trzech towarzyszy, 49)

„Jak was On raczy natchnąć, tak głoście wszystkim pokutę” (Relacja trzech towarzyszy, 49)

Redakcja

W franciszkańskim Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi Łagiewnikach trwają prace nad płytą FRS. Bracia klerycy opowiadają o tym, co to jest i skąd się wziął FRS.

– Co to jest FRS?
FRS to Franciszkański Rap Session. Projekt, jak i jego nazwa, zrodził się spontanicznie i nie potrafi utracić tej swojej cechy.

– Skąd pomysł na głoszenie Ewangelii za pomocą rapu?
Początki projektu łączą się z naszą posługą w dwóch Domach Dziecka w Łodzi. Wydarzenia związane z pandemią uniemożliwiły nam wspomnianą posługę. Jak się okazało, nie do końca tak było. Pewnego dnia postanowiliśmy m.in. nagrać krótkie, muzyczne wideo dla swoich podopiecznych. A zaraz po tym pojawiła się w naszych głowach myśl, by udostępnić je w szerszym gronie. Przełożeni dali nam „zielone światło” i tak zaczął się FRS.
Połączenie Ewangelii, habitu i rapu wydaje się być mieszanką wybuchową i na pierwszy rzut oka i ucha nie powinno to wszystko do siebie pasować. Jednak samo wydarzenie Wcielenia, gdzie Bóg przyjmuje ludzką naturę, jest dla nas wyznacznikiem drogi. Na tej drodze Bóg chce być blisko nas i uczy nas, że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych, aby nas ratować i abyśmy poznali Go i Jego miłość. Poznajemy to „drzewo” (FRS) po jego owocach. Sygnał zwrotny, jaki otrzymujemy od odbiorców FRS, jest dla nas bardzo ważny i równocześnie bardzo wyraźny, że to droga, którą warto iść.

– Kto jest zaangażowany w ten projekt? Całe seminarium?
Na stałe w FRS są zaangażowani: fr. Michał WIĘCH, fr. Wiktor MIELESZKO i fr. Grzegorz ŚWIERKOSZ, a współpracują także inni bracia. Jest to dla nas forma wspólnotowego głoszenia Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny, niesienia słowa Bożego wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

– Słyszeliśmy, że pracujecie obecnie nad płytą?
Tak, podjęliśmy pracę nad tym, aby nagrać płytę. Będzie ona zawierać wszystkie utwory, które do tej pory pojawiły się na kanale portalu Youtube (https://tiny.pl/7c6cz), a które były wersją bardziej „live session” niż wersją studyjną. Do współpracy zaangażowaliśmy także dwóch braci z zespołu „Pokój i Dobro”: fr. Pawła ZIEŃKOWA i fr. Kamila PLUSZCZEWICZA, oraz dwie dziewczyny z naszych franciszkańskich duszpasterstw: Annę SZAJĘ i Annę FISIAK. Udało się już zakończyć pracę nad nagraniem wszystkich śladów. Obecnie trwa miksowanie różnych kawałków i mamy nadzieję, że album ukaże się na początku nowego roku akademickiego.

– Życzymy zatem błogosławieństwa na tę ewangelizacyjną przygodę…
A my prosimy bardzo o modlitwę w intencji tego dzieła, aby przyczyniało się do ewangelizacji i docierało szczególnie do tych, którzy na co dzień są daleko od Kościoła. Serdecznie dziękujemy za każdą wzniesioną modlitwę za nas i za tych, do których dociera FRS, za każde wsparcie, dobre słowo, uwagi, rady. Ogarniamy was wszystkich naszą modlitwą i nieustannie o nią prosimy! Niech Bóg będzie uwielbiony w tym wszystkim i niech wieść niesie się dalej!

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda