Jarmark na warszawskiej Starówce

Świąteczne ozdoby, prezent pod choinkę albo ciekawą książkę będzie można kupić na Jarmarku Charytatywnym, który odbędzie się 16 grudnia przy kościele dominikanów na stołecznej Starówce. Pieniądze z jarmarku pomogą dwustu dzieciom z całej Polski.

Świąteczny Jarmark Charytatywny zainauguruje dzień wcześniej spotkanie z Szymonem Hołownią w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary. W Sali Prowincjalskiej klasztoru znany publicysta religijny będzie odpowiadał na pytania dotyczące świętych i świętości.

Następnego dnia od rana do późnego wieczora przed kościołem Świętego Jacka czynne będą kramy z rękodziełem artystycznym, ceramiką i świątecznymi ozdobami. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie pomysłów na ciekawe prezenty „pod choinkę”.

Coś dla siebie znajdą także amatorzy fanterii. W specjalnym fanteryjnym namiocie czekać będą na nich atrakcyjne nagrody, m.in. zaproszenia do warszawskich teatrów, kin, restauracji, płyty z muzyką lub DVD. Zaś miłośnicy dobrych książek odnajdą ciekawe pozycje w jarmarkowym antykwariacie.

Zebrane podczas Świątecznego Jarmarku Charytatywnego pieniądze przeznaczone zostaną na dożywanie i bieżące wsparcie dzieci, którym pomaga Grupa „Charytatywni Freta”, działająca w ramach Dominikańskiego Duszpasterstwa Dorosłych. Świąteczne paczki trafią do domów podopiecznych Grupy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Rok temu Grupa „Charytatywni Freta” rozpoczęła program dożywania dzieci w szkołach poprzez wykupywanie dla nich obiadów. Są nim objęte dzieci z całej Polski – z Warszawy, Łomianek, Babic Starych, Koczarg, Jarosławia, Hermanic, Łodzi, Wrocławia, Szczecina, Krakowa i Hrubieszowa.

Łącznie od grudnia 2011 do czerwca 2012 roku przekazano na ten cel ponad 92 tys. zł. Sfinansowano także wyjazdy z dziećmi oraz bal karnawałowy i spontaniczne akcje wyjścia do kina, na lody czy pizzę. Program jest kontynuowany także w bieżącym roku szkolnym. Od początku września do końca listopada skorzystało z niego 200 dzieci z całej Polski, a cel ten przekazano już 34 tys. zł.

Zebrane podczas tegorocznego Świątecznego Jarmarku datki pozwolą na jego kontynuację i wsparcie podopiecznych nie tylko w czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej o Jarmarku na charytatywnifreta.blogspot.com

ak / sz / dominikanie.pl / freta.dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl