Łódź: Piłkarze ręczni w salezjańskiej szkole

W czwartek, 13 grudnia, w Szkołach Salezjańskich im. Ks. Bosko w Łodzi odbyło się spotkanie z dwoma zawodnikami piłki ręcznej kadry narodowej – Karolem Bieleckim oraz Sławomirem Szmalem. Spotkanie doszło do skutku dzięki pomocy krajowego duszpasterza sportowców, ks. Edwarda Plenia.

Pomimo, iż było to spotkanie dla chętnych, to zjawiło się na nim bardzo wiele zainteresowanych osób. Przyszli nie tylko uczniowie, ale także pracownicy szkoły.

Nasi goście opowiadali o swoich początkach z piłką ręczną, sukcesach, jakie odnieśli oraz o przeciwnościach losu, na które napotkali na swojej drodze. Uczniowie chętnie zadawali pytania. Wiele emocji wzbudziła wypowiedz Kamila Bieleckiego dotycząca kontuzji oka, jaką odniósł w 2010 roku oraz tego, jak sobie z tym poradził.

Po serii pytań przyszedł czas na autografy i zdjęcia, a także na osobiste pytania do piłkarzy. Wszyscy świetnie się bawili i choć spotkanie było krótkie, wzbudzające w nas lekki niedosyt, mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy mieli możliwość ponownego spotkania z zawodnikami kadry narodowej.

Bartosz Radoszewski
Źródło: www.lodz.salezjanie.pl

Za: www.salezjanie.pl.