Home WiadomościZ kraju Jarmark św. Jacka i Dominikańska Szkoła Wiary

Jarmark św. Jacka i Dominikańska Szkoła Wiary

Redakcja

400-letnią historię obecności Zakonu Kaznodziejów w Warszawie przypomną dominikanie podczas wykładu Dominikańskiej Szkoły Wiary w ramach charytatywnego Jarmarku św. Jacka, który odbywać się będzie 17 i 18 sierpnia w stolicy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 sierpnia o godz. 16.00. O historii związanej ze sprowadzeniem Zakonników do Stolicy i ich duszpasterskiej działalności na przestrzeni czterech wieków opowie o. Marek Miławicki OP. Wakacyjne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywa się w ramach Jarmarku św. Jacka – corocznej imprezy charytatywnej podjętej przez środowiska dominikańskie skupione wokół kościoła św. Jacka w Warszawie.

Celem tegorocznego Jarmarku jest zbiórka funduszy na kontynuację rozpoczętego w 2011 r. programu dożywiania dzieci w szkołach. Całkowity dochód z Jarmarku przeznaczony zostanie na zakupienie obiadów dla dzieci z całej Polski objętych programem dożywiania prowadzonym przez Grupę Charytatywni Freta oraz zapewnienie im opieki pozaszkolnej.

Dominikańska Szkoła Wiary w Warszawie jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań, prowadzonych przy klasztorach oo. Dominikanów. W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się cykliczne spotkania adresowane do wszystkich, którzy chcą poznawać Boga. Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy religijnej i lepszym poznaniem Boga ojcowie dominikanie zapraszają (począwszy od października) na comiesięczne spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary.

Grupa Charytatywni Freta w grudniu 2011 r. rozpoczęła program dożywania dzieci w szkołach poprzez wykupowanie dla nich obiadów. Są nim objęte dzieci z całej Polski – m.in. z Warszawy, Łomianek, Babic Starych, Koczarg, Jarosławia, Hermanic, Łodzi, Wrocławia, Szczecina, Krakowa i Hrubieszowa. Łącznie od grudnia 2011 do czerwca 2012 r. przekazano na ten cel środki w wysokości ponad 92 tys. zł. W roku szkolnym 2012/2013 ufundowano 38 tys. obiadów. Odbyły się także wyjazdy z dziećmi oraz bal karnawałowy i spontaniczne akcje wyjścia do kina, wspólne ferie, majówka, dzień dziecka.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda