Home WiadomościZ kraju Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej

Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej

Redakcja

We wtorek 13 sierpnia na kalwaryjskim wzgórzu obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej. Z tej okazji w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11.00 udział wzięli kapłani z dekanatu kalwaryjskiego i okolicznych parafii.

Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Kustosz Sanktuarium – O. Gracjan Kubica.

W tym też dniu – tradycyjnie – Nabożeństwo fatimskie zamiast przy Kościele Grobu Matki Bożej odbyło się w bazylice.
Rozpoczęły je II Nieszpory ku czci MB Kalwaryjskiej, które poprowadził O. Faustyn Kuśnierz. Po Nieszporach wygłoszono odpustowe kazanie. O godz. 19.00 sprawowano Mszę św., po której odśpiewano Litanię fatimską (fr. diakon Anastazy Popiel), a w trakcie procesji eucharystycznej do pięciu ołtarzy w bazylice i na krużgankach Drogi Krzyżowej odmówiono cząstkę Różańca.

Na zakończenie nabożeństwa zebranym u stóp Matki Bożej pątnikom O. Faustyn udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Apel Maryjny i zasłonięcie Cudownego Obrazu zakończyło Uroczystość ku czci MB Kalwaryjskiej i – jednocześnie – trzeci dzień wielkiego kalwaryjskiego Odpustu Wniebowzięcia NMP.

Za: www.kalwaria.eu.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda