Home WiadomościZ kraju Jarosław: Król Baltazar wyruszy od dominikanów

Jarosław: Król Baltazar wyruszy od dominikanów

Redakcja

Czarnoskóra postać na wielbłądzie symbolizująca afrykańskiego króla Baltazara, który miał złożyć pokłon narodzonemu Jezusowi, wyruszy 6 stycznia ze świtą i kolędnikami z dominikańskiej bazyliki w Jarosławiu.

Będzie to część tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, który w uroczystość Objawienia Pańskiego przejdzie ulicami Jarosławia, by uczcić jedno z najstarszych i największych świąt chrześcijańskich. Jarosławskie orszaki wyruszą z trzech świątyń, by spotkać się na Rynku.

W południe z kościoła Chrystusa Króla wyruszy Orszak Europejski z symbolizującym ten kontynent królem Kacprem w czerwonych szatach, z kościoła Miłosierdzia Bożego – Orszak Azjatycki z ubranym na zielono królem Melchiorem, zaś z dominikańskiej bazyliki Matki Bożej Bolesnej – Orszak Afrykański z przyodzianym na niebiesko królem Baltazarem.

Wszystkie trzy orszaki spotkają się przy stajence na jarosławskim Rynku – gdzie urządzono lokalne Betlejem. Wcześniej w miejsce to z jarosławskiej kolegiaty przybędzie dodatkowy orszak Świętej Rodziny.

„Chcielibyśmy, aby Orszak Trzech Króli był ważnym pięknym barwnym korowodem, osadzonym głęboko w polskiej tradycji kolędniczej – i co bardzo ważne z masowym udziałem wiernych, których obecność będzie czytelnym świadectwem przywiązania do chrześcijańskiej tradycji” – zachęcają do udziału w nim swoich parafian jarosławscy dominikanie.

Gośćmi honorowymi tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Jarosławiu będą: metropolita przemyski, abp Józef Michalik i nuncjusz apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore.

mm / jaroslaw.dominikanie.pl / sz, dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda