Home WiadomościZ kraju Jest MISJA! Cappuccino dla Afryki

Jest MISJA! Cappuccino dla Afryki

Redakcja

Tradycja głosi, że  kawa cappuccino, jeden z najczęściej serwowanych na świecie  napojów, wzięła swą nazwę od Zakonu Kapucynów. Nawiązując do tej tradycji chcielibyśmy Państwa zaprosić do włączenia się w naszą akcję charytatywną Jest MISJA! Kryptonim: Cappuccino dla Afryki.

Akcja będzie się rozgrywać w weekend misyjny, w dniach 4, 5 i 6 stycznia 2013 roku i organizowana jest przy współpracy z kawiarniami Krakowskimi.

Każda kawiarnia, która włączy się w to dzieło decyduje się na przekazanie dochodu uzyskanego podczas tych dni, ze sprzedaży kawy cappuccino, na cel charytatywny prowadzony przez Fundację Kapucyni i Misje. Kawiarnia otrzymuje miano CZADOWEJ KAWIARNI i zostaje włączona w działania promocyjne, prowadzone przez fundację, za pośrednictwem strony www.cappuccinodlaafryki.pl funpage projektu www.facebook.com/agentcappuccino oraz promocji w mediach.

Do projektu, jak dotąd przyłączyło się już 13 Krakowskich kawiarni, ale lista wciąż jest otwarta i kolejne kawiarnie zgłaszają swoje zainteresowanie akcją.

Akcji będą towarzyszyć liczne wydarzenia kulturalne, jak slajdowiska, koncerty afrykańskie i kawiarenka przygotowana specjalnie na ten cel 06.01.2013 r w klasztorze Kapucynów, przy ul.Loretańskiej w Krakowie, gdzie bracia od rana będą serwować parzone przez Nich pyszne cappuccino.

W tym roku mamy także niespodziankę. Fundacja Kapucyni i Misje wraz z organizatorami Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami miasta 06.01.2013 r. zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na to wydarzenie. W finale Orszaku, na rynku Krakowskim Kapucyni ogłoszą konkurs „w poszukiwaniu gwiazdy betlejemskiej”. Na cel akcji cappuccino dla Afryki została przygotowana i wypalona specjalna mieszanka arabiki i robusty, kawa „Massaia”. Tego dnia na specjalnie przygotowanym na rynku stoisku będzie można zakupić jedną z 1000 paczek tej kawy. W dwóch z nich została ukryta gwiazdka betlejemska. Szczęśliwiec, któremu uda się w swojej paczce odnaleźć gwiazdę, będzie mógł poczuć się jak jeden z legendarnych Trzech Króli, stanie się bowiem posiadaczem wycieczki do ziemi świętej. (Odnalazł gwiazdę betlejemską, która zaprowadzi go aż do Betlejem )

Cała akcja prowadzona będzie przy wsparciu „agentów cappuccino” czyli specjalnie przeszkolonej grupy wolontariuszy www.facebook.com/agentcappuccino którzy razem z Fundacją realizują misję cappuccino.

Na stronie internetowej www.cappuccinodlaafryki.pl przygotowany zostanie sklepik internetowy, w którym będzie można zakupić paczkę kawy Massaia oraz wypić kawę online. Jest to nowatorski pomysł crowdfundingowy, jako wsparcie całego projektu Cappuccino dla Afryki.

Cały dochód uzyskany podczas weekendu 04-06.01.2013 zostanie przekazany na dwa projekty. Pierwszy z nich to ufundowanie posiłków dla 200 sierot, mieszkańców parafii Ndim w Republice Środkowoafrykańskiej, podopiecznych br. Roberta Wieczorka OFMCap, który od 17 lat pracuje na misjach w Afryce.

Drugi projekt, br.Jacka Siemieniaka OFMCap to przebudowa starej biblioteki, na centrum edukacuyjne, w miejscowości Baibokum w Czadzie.

Plan Wydarzeń Cappuccino dla Afryki w Krakowie 4-6.01.2013:

Piątek 04.01.2013
19.00  kawiarnia Artefakt, ul.Dajwór 3 – slajdowisko, projekcja filmu o centrum dla niepełnosprawnych prowadzonym przez braci Kapucynów w Moundu w Czadzie, spotkanie z br.Andrzejem Barszczem, wieloletnim misjonarzem w Czadzie oraz pracownikiem centrum.
20.00  kawiarnia Artefakt, ul.Dajwór 3 – koncert Afrykański

Sobota 05.01.2013
18.00   kawiarnia Artefakt, ul.Dajwór 3 – opowieści z buszu – slajdowisko i opowieści Ani Warchoł pielęgniarki, która przez 1,5 roku pracowała w RCA w miejscowości Bagandou, w szpitalu dla pigmejów
19.30   kawiarnia Artefakt, ul.Dajwór 3 – social travelling – slajdowisko i prezentacja projektu GloBall, który był realizowany w minionym roku w Afryce, przez stowarzyszenie dookoła. Ponadto przedstawienie nowatorskiej idei socialtravelling, przez jej twórcę i uczestnika wyprawy globall Bartka Sudera

Niedziela 06.01.2013
7.00 – 21.00   Klasztor Kapucynów, ul.Loretańska 11 – kawiarenka ( kapucyni serwują cappuccino), pokazy filmów z Afryki, wystawa misyjna, cistko misyjne…
10.00 – 13.00   Plac Matejki – Orszak Trzech Króli – orszak niebieski – Afrykański – ruszamy z pod Kościoła św.Floriana. Orszak poprowadzą Kapucyni oraz 30 bębniarzy. Przy dźwiękach afrykańskich bębnów, kolęd, śpiewów w języlku sango wędrujemy w stronę rynku, gdzie odbędzie się finał Oraszaku, na scenie pod sukiennicami, zaproszenie do Czadowych kawiarni ze sceny, rozdawanie ulotek z adresami kawiarni, oraz ogłoszenie konkurusu poszukiwania gwiazdy betlejemskiej w kawie.
13.30 – 14.00  uformowanie kolejnego „miniorszaku”, który z rynku wyruszy w stronę klasztoru na ul.Loretańskiej.

Więcej na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda