Home WiadomościZe Świata O co prosić św. Franciszka?

O co prosić św. Franciszka?

Redakcja

200 tysięcy codziennych wejść na portal, niezliczona ilość intencji modlitewnych, które codziennie napływają z całego świata do Asyżu – to fenomen żywotności i aktualności św. Franciszka z Asyżu, jednego z najbardziej popularnych świętych świata.

Wszystko to jest możliwe dzięki stronie www.sanfrancesco.org, która stała się nowym oknem na świat istniejącego już wcześniej pisma “San Francesco Patrono d’Italia”.

Dla tych czytelników i sympatyków św. Franciszka, których nie mógł dosięgnąć miesięcznik, manną z nieba okazał się ciągle rozbudowany portal internetowy, który oprócz codziennych aktualności z kraju i ze świata, relacji na żywo z tego, co dzieje się w Bazylice i w Sacro Convento, daje także możliwość pozostawania we wspólnocie modlitewnej ze św. Franciszkiem.

Asyż stał się w ostatnich latach nie tylko metą turystyczną, przyciągającą 70% całego ruchu turystycznego Umbrii, jednego z najpiękniejszych i najbogatszych w zabytki rejonu Włoch, ale także autentyczną Mekką ruchu religijnego.

Przyciąga on rokrocznie nie tylko tłumy katolików, członków ruchów, studentów uniwersyteckich, ale także ludzi zagubionych czy poszukujących, którzy także dzisiaj odnajdują nadzieję w entuzjazmie i prostocie Biedaczyny z Asyżu.

Niezliczone intencje modlitewne, które codziennie napływają do grobu św. Franciszka, odzwierciedlają to pragnienie poszukiwania i znalezienia sensu życia i pokoju.

Pragnienie lepszego życia, pracy, pomyślności w rodzinie, szczęścia w miłości, sprawiedliwości społecznej, lepszego społeczeństwa i lepszego świata – to najczęściej obecne wątki w modlitewnych litaniach przysyłanych codziennie przed grób świętego Franciszka.

A ty – co chciałbyś przedstawić Biedaczynie z Asyżu na zaledwie rozpoczęty 2013 rok?

red.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda