Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: 30-lecie Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

Jasna Góra: 30-lecie Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

Redakcja

3 maja br. w Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski i Polonii Zagranicznej – na Jasnej Górze odbyło się narodowe dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Uroczystościom towarzyszyło hasło: „Wdzięczność i zawierzenie.” Ksiądz Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego składał uroczyste podziękowanie Matce i Królowej za 30 lat działalności Instytutu, zatroskanego o emigrację polską. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył Mszy Świętej wyraził wdzięczność Instytutowi za towarzyszenie młodym Rodakom w ich wędrówkach po Europie. Strona internetowa Instytutu odwiedzana jest codziennie przez setki osób, wędrujących za pracą czy turystycznie po różnych krajach, aby znaleźć polskojęzyczny kościół. W najbliższych dniach licznik strony IDE odnotuje półtora milionową odsłonę.

Priorytetowym zadaniem IDE jest zbieranie i aktualizowanie bazy danych o duszpasterstwie polonijnym, współpraca z instytucjami kościelnymi, pozarządowymi i polonijnymi w tym celu – „aby żaden Polak nie zagubił się na obczyźnie.” Codzienna modlitwa w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, organizowanie konferencji o tematyce migracyjnej i Jasnogórskich Nocy Czuwania w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy – to najważniejsza troska o ponad 18 milionową rzeszę Polaków poza krajem. Niech wskazania św. Jana Pawła II dla Rodaków na świecie umacniają wiarę i tożsamość narodową.

Ks. W. Wójcik TChr
dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda