Jasna Góra w rękach św. Michała

Duchowe przygotowania rozpoczęły się już dzień wcześniej Apelem Jasnogórskim poprowadzonym przez Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Michalitów ks. Dariusza Wilka CSMA. Oczekując na przybycie Figury św. Michała Archanioła, pielgrzymi odmówili Różaniec z Aniołami. Następnie miała miejsce procesja z Figurą do Bazyliki i odśpiewanie Godzinek ku czci św. Michała Archanioła.

Szczytem całego wydarzenia była Eucharystia sprawowana w Kaplicy Cudownego Obrazu, do której została przeniesiona Figura Księcia wojsk anielskich. Mszy świętej przewodniczył Przełożony Generalny ks. Dariusz WIlk CSMA, a homilię wygłosił ks. Robert Ryndak CSMA, Moderator Bractwa Szkaplerznego.

Podczas modlitewnego czuwania była możliwość przyjęcia szkaplerza, o którym ks. Robert Ryndak opowiadał w Radiu Jasna Góra. Na stronie radia są dostępne fragmenty tej audycji: http://www.radiojasnagora.pl/n1383.

Śpiew podczas całego dnia prowadził Zespół Laetare z Wołomina, którego posługa pomagała pielgrzymom w skupieniu i uwielbieniu Boga. Szczególnym czasem modlitwy była Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie poprowadzoną przez ks. Piotra Prusakiewicza CSMA, Redaktora Naczelnego czasopisma „Któż jak Bóg” i Animatora Generalnego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. Spotkanie zakończył koncert uwielbienia Chwała Panu i cześć! w wykonaniu Zespołu Laetare.

Ci, którzy mogli pozostać dłużej na Jasnej Górze uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, podczas którego Figura św. Michała została ponownie wprowadzona do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie pozostała całą noc, towarzysząc pielgrzymom czuwającym wraz ze św. Michałem Archaniołem i Królową Aniołów aż do godziny 4.30.

Do zobaczenia w przyszłym roku podczas III Ogólnopolskiej Pielgrzymki, która odbędzie się 7 lipca 2018 roku.

Któż jak Bóg!

Dorota Szumotalska

Za: www.michalici.pl