Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: rozpoczął się okres pielgrzymkowy

Jasna Góra: rozpoczął się okres pielgrzymkowy

Redakcja

Wraz z wakacjami rozpoczął się sezon pielgrzymowania na Jasną Górę Z pieszych pielgrzymek na razie przybywają głównie niewielkie grupy parafialne ze Śląska. Natomiast rowerzyści docierają już nawet z odległych miejscowości. Tylko dziś przyjechali cykliści z Puław, Nysy i Rzeszowa.

Rowerowe pielgrzymowanie staje się coraz bardziej popularne. Grupy wyruszają nie tylko z poszczególnych parafii, ale są także rowerowe pielgrzymki diecezjalne, a nawet ogólnopolskie.

„W pielgrzymce uczestniczą ludzie z całej Polski, dowiadują się o niej przez Internet. Tym razem jechaliśmy 600 kilometrów przez sześć dni. Nie jest łatwo, bo trasa do Częstochowy jest niejednokrotnie bardzo górzysta, trzeba dużo samozaparcia, by przyjechać tu i pokłonić się Matce Najświętszej” – powiedział ks. Mariusz Nowak, dyrektor pielgrzymki.

Przybywające teraz pielgrzymki piesze odprawiają rekolekcje przez zaledwie kilka dni, ale zdaniem wszystkich to wystarczy, by doświadczyć pątniczego ducha. „Samochodem to wszędzie można dojechać, autokarem tak samo, a pieszo to jest jednak bardzo duże wyzwanie psychiczne i fizyczne dla człowieka, ponieważ on się musi przemóc, żeby iść” – podkreślają pątnicy.

Duże piesze pielgrzymki diecezjalne przybędą na Jasna Górę już w połowie lipca a w sierpniu następne.

I. Tyras, Jasna Góra 

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda