Home WiadomościZe Świata List Ojca Świętego Benedykta XVI do Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej Kard. Tarcisio Bertone

List Ojca Świętego Benedykta XVI do Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej Kard. Tarcisio Bertone

Redakcja

W związku z krytyką, która dotknęła Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej związaną z ostatnimi wydarzeniami w Watykanie, Ojciec Święty Benedykt XVI skierował list do Kard. Bertone, którego tłumaczenie publikujemy:

Do Czcigodnego i Drogiego Brata, Księdza Kardynała Tarcyzjusza Bertone

W przeddzień wyjazdu na letni pobyt do Castelgandolfo pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność Księdzu Kardynałowi za dyskretną bliskość i pełną światła radę, które były dla mnie szczególną pomocą w ostatnich miesiącach.

Dowiedziawszy się z rozgoryczeniem o niesłusznych krytykach, jakie pod adresem Księdza Kardynała zostały skierowane, pragnę ponownie zapewnić o moim osobistym zaufaniu do Księdza Kardynała, co miałem już sposobność wyrazić w moim liście w dniu 15 stycznia 2010 roku, którego treść pozostaje dla mnie niezmieniona.

Powierzając posługę Księdza Kardynała Matczynemu wstawiennictwu Błogosławionej Dziewicy Maryi, Wspomożycielki Wiernych, i świętych Apostołów Piotra i Pawła, z radością przesyłam Księdzu Kardynałowi moje braterskie pozdrowienie i Apostolskie Błogosławieństwo z życzeniem wszelkiego dobra.

Benedykt XVI Papież

Watykan, 2 lipca 2012

Tłumaczenie: o. Zdzisław Klafka CSsR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda