Home WiadomościZ kraju Zapowiedź: XX Pielgrzymka Rodzin RM na Jasną Górę

Zapowiedź: XX Pielgrzymka Rodzin RM na Jasną Górę

Redakcja

Jubileuszowa dwudziesta Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę 7-8 lipca. – Idziemy ze szczególną intencją, o wolność słowa w Polsce. O wolność dla mediów, o wolność dla TV Trwam, o miejsce na multipleksie – zapowiada na stronie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 7 lipca Mszą św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem biskupa seniora łomżyńskiego Stanisława Stefanka.

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę. O godz. 8.00 odmawiane będą Godzinki. O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem sekretarza watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego abp. Josepha Tobina, byłego generała redemptorystów. Homilię wygłosi ordynariusz diecezji kieleckiej bp Kazimierz Ryczan.

Na zakończenie o godz. 15.00 pielgrzymi odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Do udziału w jubileuszowej pielgrzymce zaprasza dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. W liście na stronach toruńskiej rozgłośni wyjaśnia: “Pierwszy raz na Jasną Górę poszliśmy wtedy, gdy radio było poważnie zagrożone. Teraz idziemy ze szczególną intencją, o wolność słowa w Polsce. O wolność dla mediów, o wolność dla TV Trwam, o miejsce na multipleksie. Widzimy co się dzieje”.

Jego zdaniem, “domyka się system liberalno-lewicowy i coraz bardziej ograniczana jest wolność”. – Widzimy jak betonowo są uparci ci, od których to wszystko zależy. Jak się upierają, by nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie – dodaje.

Jak stwierdza w liście do Rodziny Radia Maryja o. Rydzyk, przeciwnicy obecności TV Trwam na multipleksie “zgodziliby się na media liberalne (…) na Kościół w stylu chińskim. Uzależniony od władz, od pewnego systemu liberalno-lewicowego”. – Gdzieś tu jest wpisany problem TV Trwam. Problem nieprzyznania miejsca na multipleksie. Widzimy jak wiele jest nieprawidłowości. Jak wiele przekroczeń prawa. A jednak nikogo to nie interesuje. Nie interesuje to tych, którzy mają służyć Polsce, bo suwerenem jest Naród, a rządzący mają być sługami Narodu. Okazuje się, że niejednokrotnie jest odwrotnie – uważa redemptorysta.

O. Rydzyk zachęca też do dalszego składania podpisów pod protestem “przeciwko dyskryminacji TV Trwam”. – Jeżeli byłoby was 100 tys. i każdy złożył po 10 podpisów, to mielibyśmy 1 mln kolejnych protestów. Byliby to ludzie, którym otworzycie głowy i serca – uważa dyrektor Radia Maryja.

Jak poinformowano na stronie Radia Maryja, na dzień 4 lipca policzono 2 mln 261 tys. 778 podpisów.

KAI/drr

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda