Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: Ruch Szensztacki na modlitwie tu i teraz

Jasna Góra: Ruch Szensztacki na modlitwie tu i teraz

Redakcja

Czuwanie Modlitewne Ruchu Szensztackiego w tym roku przebiegało z udziałem jedynie przedstawicieli Ruchu. Jasnogórskie czuwanie rozpoczęło się w sobotę, 20 marca po południu, i trwało przez całą noc. Modlitwie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 w kaplicy Matki Bożej przewodniczył o. Arkadiusz Sosna, krajowy duszpasterz Ruchu Szensztackiego w Polsce.

„Maryjo, tu i teraz radosna, silna i ufna w Bogu jednoczy się przed Tobą Rodzina Szensztacka – mówił o. Arkadiusz Sosna, nawiązując do hasła tegorocznego Czuwania ‘Tu i teraz – radości, silni i ufni w Bogu’ – Spotykamy się w czasie, kiedy nasze kategorie i sposoby myślenia od ponad roku doznają wstrząsu, a nasze priorytety i styl życia zostają poddane próbie”.

„W tym czasie próby odsłaniamy swoje własne serce – jego trwałość, jego miłosierdzie, jego wielkość lub małość. W czasie pandemii ludzie ujawniają się takimi, jakimi są. Niektórzy spalają się w służbie potrzebującym, a niektórzy bogacą się na potrzebach innych” – podkreślił kapłan.

„Maryjo, z tego kryzysu możemy wyjść lepsi lub gorsi, możemy się cofnąć lub stworzyć coś nowego – modlił się ks. Sosna – Maryjo, naucz nas jasno widzieć, dobrze wybierać i właściwie działać”.

W programie jasnogórskiego spotkania znalazły się wspólne nabożeństwa, wykłady, świadectwa i wspólna Msza św. o północy.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda