Home WiadomościZ kraju Na Jasnej Górze rozpoczęły się tygodniowe rekolekcje wielkopostne

Na Jasnej Górze rozpoczęły się tygodniowe rekolekcje wielkopostne

Redakcja

W częstochowskim sanktuarium rozpoczęły się w niedzielę Jasnogórskie Rekolekcje Wielkopostne. To tygodniowe przygotowanie duchowe przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego – zaznaczają paulini.

Jak podało Biuro Prasowe Jasnej Góry, w rekolekcjach można uczestniczyć zarówno bezpośrednio – podczas mszy świętych w Kaplicy Matki Bożej – jak i za pośrednictwem mediów. Nauki rekolekcyjne podczas siedmiodniowych rekolekcji głosi o. Savio Folcholc, paulin z Jasnej Góry, który jako ich temat wybrał słowa: “Jezus pragnie… ciebie!”.

W czasie rekolekcji to bardzo ważne, żeby uświadomić sobie, że nie jestem idealny, że jeszcze wiele muszę w sobie uporządkować – nie samemu, ale z Jezusem, we wspólnocie Kościoła świętego. Bo tam, gdzie dwaj albo trzej gromadzą się w imię moje – mówi Jezus – tam ja jestem” – mówił podczas pierwszego dnia rekolekcji o. Folcholc.

Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas mszy sprawowanych w Kaplicy Matki Bożej trzykrotnie w ciągu dnia – o godz. 6, 11 i 18.30 (jedynie 21 marca o 18.00, a 25 marca o 6.00 i 18.00). Msze z naukami rekolekcyjnymi transmitowane są na jasnogórskim kanale YouTube oraz na antenie Radia Jasna Góra.

Nauki rekolekcyjne będą publikowane także na stronie internetowej Biura Prasowego Jasnej Góry. W ten sposób paulini zachęcają do włączenia się w dni skupienia przygotowujące do Świąt Wielkanocnych.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda