Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: Seminarium o życiu konsekrowanym dla sióstr zakonnych z Chin

Jasna Góra: Seminarium o życiu konsekrowanym dla sióstr zakonnych z Chin

Redakcja

W ramach “Seminarium o życiu konsekrowanym dla sióstr zakonnych z Chin” przygotowanego przez Stowarzyszenie Sinicum, na Jasnej Górze modliły się 22 siostry posługujące w różnych prowincjach chińskich. Siostry z dwudziestu różnych zgromadzeń zakonnych przybyły do Polski aby podczas trzytygodniowego pobytu obok wykładów i konferencji, w których uczestniczą poznać się wzajemnie oraz wymienić doświadczenia misyjne:

Jak dodała s. Weronika Maria Klebba, ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego, przybyłe do Polski siostry są pod ogromnym wrażeniem pobożności Polaków:

Chiny to kraj, w którym katolicy stanowią mniej niż jeden procent społeczeństwa. Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma, które jest organizatorem Seminarium o życiu konsekrowanym dla sióstr z Chin, na codzień zajmuje się konsolidacją polskiego środowiska zaangażowanego we współpracę na rzecz Kościoła katolickiego w Chinach oraz reprezentowaniem tego środowiska wobec władz państwowych, religijnych, oświatowych i odpowiednich organizacji międzynarodowych.

Seminarium sióstr z Chin potrwa w Polsce do nabliższego czwartku.

Za: Radio Jasna Góra

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda