Home WiadomościZ kraju Jezuici: O Bogu w restauracji

Jezuici: O Bogu w restauracji

Redakcja

Dnia 15 września 2014 ojciec Wojciech Ziółek SJ był gościem spotkania zorganizowanego w Białymstoku w Restauracji „3 po 3” mieszczącej się przy ul. Mickiewicza 47. 

Zaproszony Gość, do niedawna Prowincjał Jezuitów, mówił o Bogu, który zadaje się z grzesznikami a gromi pobożnych i który w naszych słabościach upatruje szansę. Przekonywał, że Kościół jest swego rodzaju szpitalem polowym, w którym jest miejsce tylko dla grzeszników, dla osób poranionych i potrzebujących Lekarza. Po wykładzie był czas na wyśmienitą kolację oraz dyskusję.

W spotkaniu wzięło udział około 100 osób zaproszonych przez właścicieli restauracji, Fundację „Chcieć więcej” oraz Centrum Arrupe. Podobne spotkania będą odbywały się w pierwszy lub drugi poniedziałek każdego miesiąca.

Prowadzący spotkania, ojciec Wojciech Żmudziński SJ, zapowiedział już kolejny temat – Budowle z kamienia i żywy Kościół – z którym zmierzy się wraz z zaproszonym gościem, którego nazwiska tym razem nie chciał zdradzić. Chodzą słuchy, że zaproszoną osoba będzie znana dziennikarka, tropicielka cudów. To nie jedyna inicjatywa jezuitów w Archidiecezji Białostockiej. Mimo, że już od ponad 30 lat działa w Białymstoku Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, to dopiero tego lata jezuici zakupili dom, który będzie tymczasowym zapleczem dla działań prowadzonych na terenie Białegostoku, we współpracy z fundacją Chcieć Więcej.

Osoby świeckie długo na to czekały.

Biuro prasowe Centrum Arrupe/ RED.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda