Home WiadomościZ kraju Jasna Góra świętuje 30. rocznicę VI Światowych Dni Młodzieży

Jasna Góra świętuje 30. rocznicę VI Światowych Dni Młodzieży

Redakcja

13 sierpnia na Jasnej Górze rozpoczyna się radosne świętowanie 30. rocznicy VI Światowych Dni Młodzieży, które pod przewodnictwem św. Jana Pawła II odbyły się tu w 1991 r. Wieczorem zainagurowany zostanie Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy”.

Koncert „Abyśmy byli jedno” – Międzynarodowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej rozpocznie się godz. 20.15. Tytuł nawiązuje do ekumenicznej encykliki Jana Pawła II.

Wystąpią m.in. o. Stan Fortuna – amerykański franciszkanin znany z muzycznej działalności. Przed nawróceniem był profesjonalnym muzykiem jazzowym. Podczas studiów formacyjnych pracował w Harlemie, w Nowym Jorku. To właśnie tam zetknął się z hip-hopem, stylem, który nazywa „rytmem i rymem”. Ojciec Fortuna założył organizację non-profit Francesco Productions, która zajmuje się wydawaniem nowoczesnej muzyki z przesłaniem ewangelizacyjnym. Dochody z jej działalności przeznaczone są na wsparcie franciszkańskiej wspólnoty.

Obok niego na scenie będzie można zobaczyć – fenomenalną s. Cristinę Scuccię z Włoch, zwyciężczynię programu The Voice of Italy. Włoska zakonnica miała już okazję śpiewać dla polskiej publiczności. W 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży wystąpiła w Krakowie. Gwiazdą specjalną tego dnia będzie lubiana przez wszystkich i chętnie słuchana In-Grid.

Podczas piątkowego koncertu odbędzie się „Plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej”, w którym weźmie udział 8 uczestników, reprezentujących różne kraje i wybrane utwory z gatunku muzyki chrześcijańskiej w języku angielskim lub własnym, albo w wersji mieszanej. Laureat plebiscytu zostanie wyłoniony w drodze głosowania, w którym udział wezmą wszyscy artyści – uczestnicy plebiscytu. Po przyznaniu punktacji przez uczestników dowiemy się, kto zdobędzie statuetkę i otrzyma tytuł Laureata tegorocznej edycji festiwalu. Widzowie natomiast będą mogli głosować na Laureata Publiczności, wysyłając SMS-y i wspierając w ten sposób ulubionego Artystę.

W plebiscycie wystąpią: Vanessa Mioč z Chorwacji, Dominika Gurbaľová ze Słowacji, Jesús Cabello z Hiszpanii, LIN D – grupa ze Szwecji, Marlos Abrek z Włoch, Ana Bolivar z Kolumbii, Caroline „Kaeyra” Baran z USA oraz Ola Maciejewska z Polski.

14 sierpnia odbędzie się zaś koncert „Abba Ojcze” i wspólne śpiewanie pieśni bliskich papieżowi z Polski.

Za: deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda