Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: trwa szczególna modlitwa o pokój

Jasna Góra: trwa szczególna modlitwa o pokój

Redakcja

Na Jasnej Górze trwa szczególna modlitwa o pokój. Zanoszona jest w Kaplicy św. Pawła Pierwszego Pustelnika, gdzie Najświętszy Sakrament wystawiony jest w monstrancji „Królowa Pokoju” przekazanej dla parafii św. Jakuba w Medjugorie, jako materialny znak włączenia w dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi”.

„Idea «12 Gwiazd» polega na utworzeniu na świecie dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Miejsca modlitwy nie powstają przypadkowo. Są to obszary doświadczone skutkami konfliktów zbrojnych i brakiem miłości bliźniego” – podkreśla Piotr Ciołkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Communita Regina della Pace”. Wskazuje, że „ważne jest, by przez ten projekt tworzyć taką łączność miedzy ludźmi na świecie. On powoduje, że ludzie w Afryce, w Azji czy na każdym kontynencie pogłębią swoją świadomość katolickiego wymiaru Kościoła, tzn. mamy tę świadomość, że ktoś po drugiej stronie półkuli modli się w tej samej intencji. Obejmujemy świat troską o pokój”.

Materialnym znakiem duchowego dzieła „12 Gwiazd w Koronie Maryi” są ołtarze adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją nawiązującą do wizerunku Matki Bożej.
Monstrancja, która pozostanie na Jasnej Górze do 10 września to dar pielgrzymów całego świata dla Królowej Pokoju za Jej obecność w Medjugorie od 30 lat. Przekazana tam już w 2011 r. ma kształt postaci Niepokalanej, w sercu której umieszczony jest Eucharystyczny Jezus. Do jej wykonania użyto m.in. dwunastu meteorytów.

W jasnogórskim sanktuarium błaganie o pokój, zwłaszcza na Ukrainie, zanoszone jest także codziennie podczas Mszy o godz. 15.30.

Izabela Tyras – Jasna Góra

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda