Home WiadomościZ kraju Jasna Góra włącza się w telemost modlitewny

Jasna Góra włącza się w telemost modlitewny

Redakcja

Jasna Góra została włączona w międzynarodową modlitwę z młodymi i w intencji młodych za sprawą inicjatywy „Od św. Gabriela do św. Jana Pawła II. Światowe Dni Młodzieży w życiu Kościoła i świata”, zorganizowanej przez diecezję Teramo-Atri we Włoszech. W jej ramach przygotowany został telemost z pięcioma miejscami na czterech kontynentach z rozważaniami tajemnic chwalebnych różańca.

Trwające we Włoszech, pod przewodnictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina, II międzynarodowe spotkanie odbywa się w ramach przygotowań do przyszłorocznych obchodów stulecia kanonizacji św. Gabriela, kleryka, który zmarł mając zaledwie 24 lata i jest nieformalnym patronem młodych oraz do stulecia urodzin św. Jana Pawła II. Stanowi ono nawiązanie do zainicjowanych przez Papieża z Polski Światowych Dni Młodzieży. Wybór Jasnej Góry do łączności duchowej był oczywisty, a to ze względu na Karola Wojtyłę, który był „człowiekiem jasnogórskiego zawierzenia” i który wybrał częstochowskie sanktuarium na miejsce modlitwy młodych w 1991r.

„To dla nas wyróżnienie i zaszczyt” – podkreśla o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry i dodaje: „Kiedy doświadczamy różnego rodzaju ataków na Kościół, tego rodzaju telemost, wspólna modlitwa między krajami, między kontynentami pokazuje, że jesteśmy wspólnotą, że chcemy swoją wiarę zamanifestować, pokazać, ale nie w formie siły, lecz w tym, że jesteśmy zjednoczeni z Bogiem i ze sobą i ta jedność też wiąże się z obecnością Najświętszej Maryi Panny”.

Telemost specjalną modlitwą za młodych o wierność Bogu i chrześcijańskim wartościom połączył: Urugwaj w Ameryce, Kenię w Afryce, Indie w Azji i w Europie Polskę i Słowację. Na Jasnej Górze do tych błagań dołączyli polscy studenci, którzy odbywają już swą 83-cią pielgrzymkę do tego maryjnego sanktuarium rozważając w tym roku temat powołania.

Izabela Tyras – Polska (Radio Jasna Góra)

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda