Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: Wspierajmy powołania, módlmy się za osoby Bogu oddane!

Jasna Góra: Wspierajmy powołania, módlmy się za osoby Bogu oddane!

Redakcja

49. Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania trwa w sobotę, 12 maja na Jasnej Górze. 

Pielgrzymka organizowana jest z okazji Światowego Dnia Modlitw o Powołania, który obchodzony jest w IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną „Niedzielą Dobrego Pasterza”. W drugą sobotę maja każdego roku zbierają się na Jasnej Górze rodziny osób powołanych i ci, którzy wspierają powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Organizatorem modlitewnego spotkania jest Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań.

Mszy św. o godz. 11.00 w bazylice przewodniczył i homilię wygłosił abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

„Pan Jezus nas wybrał, więc właśnie w powodu Jego imienia, będą nas prześladować – mówił w homilii abp Józef Michalik – To nasza dzisiejsza rzeczywistość, ale trzeba sobie uświadomić, to nie tylko my dzisiaj, cieszmy się, że przynajmniej w tym jesteśmy choć troszkę podobni do Pana Jezusa, i nie oczekujmy przywilejów. Chciejmy być z Nim blisko złączeni właśnie w takich też trudnych momentach”.

„Każdy z was jest potrzebny Kościołowi. Jesteśmy wszyscy bracia i siostry wybrani do tego, żeby się poczuć Kościołem, żebyśmy próbowali być odpowiedzialni za ten Kościół, żebyśmy kochali ten Kościół taki, jaki jest” – zaznaczył kaznodzieja. „Trzeba doskonalić ten Kościół – mówił dalej – Nie można się od niego odwracać, trzeba pomagać, i kto ma pomagać? My wszyscy, my wszyscy. Ale trzeba uwzględnić też, że Pan Jezus niektórych powołuje spośród nas do szczególnej misji, niektórym z nas, z naszych dzieci, córek, synów, chce dać pewne większe zadania”. „Dzisiaj Kościół potrzebuje tych wielkich, wielkich powołań” – podkreślił arcybiskup.

Zebranych powitał o. Wojciech Dec. „Każde powołanie jest darem i tajemnicą Bożego zamysłu. Jest tym darem i tajemnicą dla osoby powołanej, ale także dla jej najbliższych, dla jej rodziny. Z wdzięcznością zatem za każdą osobę powołaną, stawajmy dzisiaj wobec Boga, stawajmy przy Maryi, i razem z Nią. Niech Ona wyprasza każdemu z nas tu obecnych to, co Pan Bóg ma dla nas najlepszego, Jego łaskę, Jego miłosierdzie” – mówił o. Dec.

Słowa powitania wypowiedział również przedstawiciel Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań wydelegowany przez bpa Wiesława Lechowicza, przewodniczącego Rady.

Pielgrzymce przewodniczyło w tym roku Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu na czele z ks. rektorem Dariuszem Dziadoszem. Oprawę muzyczną przygotował chór klerycki przemyskiego WSD.

Pielgrzymi uczestniczyli również w spotkaniach w Sali o. Kordeckiego o godz. 10.00 i 14.00. Pielgrzymkę zakończy Nabożeństwo Majowe odprawione o godz. 15.00 w jasnogórskiej bazylice.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG / mn 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda